V pondělí 3. února po desáté hodině policisté v Brněnské ulici v Prostějově v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí 50 kilometrů za hodinu změřili osobnímu automobilu Kia její překročení o 20 kilometrů v hodině. Vozidlo začali pronásledovat a zastavili ho na výjezdu z Prostějova směrem na místní část Žešov.

Po předložení všech potřebných dokladů se řidič podrobil také dechové zkoušce. Tou u něj policisté změřili hodnotu 1,52 promile alkoholu v dechu. Muž tvrdil, že vypil pouze tři jedenáctistupňová piva během předchozího podvečera. Vzhledem ke zřejmému nepoměru mezi změřenou hodnotou a přiznaným alkoholem policisté muže vyzvali k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. To však řidič odmítl.
Další jízdu policisté muži zakázali a na místě zadrželi jeho řidičský průkaz. Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za řízení pod vlivem alkoholu mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest a zákaz činnosti. Překročení rychlostního limitu bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu a hrozí za něho pokuta od 1 500 do 2 500 korun.