Zloději se bohužel v těchto těžkých časech nezastaví ani před krádeží na hřbitově. O tom by mohla vyprávět sedmdesátiletá žena. Ta navštívila prostějovský hřbitov, přičemž si při úpravě hrobu odložila kabelku a nevěnovala jí pozornost. Podle policistů pak zatím neznámému chmatákovi stačilo pouhých pět minut, aby využil situace a seniorku okradl. Seniorka tak přišla o peníze a další věci v hodnotě přes šedesát tisíc korun!

 

„Žena ze Šumperka ve čtvrtek 29. října dopoledne navštívila rodinný hrob v Prostějově. Jen na pět minut si zavěsila svou kabelku na náhrobek a věnovala se uklízení hrobu. Neznámý pachatel využil její zaneprázdněnosti a kabelku dámě odcizil. Seniorka přišla o své osobní doklady, finanční hotovost, dvě platební karty, mobilní telefon a dvě naslouchadla, to vše za třiašedesát korun,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov.

Přitom právě v dušičkovém období státní i městští policisté varovali návštěvníky hřbitovů, aby si na podobné věci dávali pozor. Starší dáma ze Šumperka udělala chybu... „Pachateli hrozí za zločin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku vzhledem k aktuálnímu stavu nouze vyhlášenému vládou ČR přísnější trest odnětí svobody, a to na dvě léta až osm let,“ upozornil Kořínek.

Teď už jen zbývá, aby policisté zatím neznámého lotra dopadli!