Kuriózní případ řešili policisté v úterý 20. dubna před jedenáctou hodinou dopolední. Na lince tísňového volání přijali oznámení taxikáře, že má v Kralicích na Hané problémy se zákazníkem. Zjevně opilý muž sice „rito“ za jízdu z Prostějova zaplatil, ale v cíli z vozidla odmítl vystoupit!

„Problém se zákazníkem řidiči taxíku nastal už při určování adresy cíle, protože muž byl tak opilý, že si nemohl vzpomenout na název ulice, ve které bydlí. Když se taxikáři s pomocí pokynů zákazníka podařilo dojet do cíle, muž po zaplacení odmítl vystoupit. Zákazník nedal ani na žádosti ani hrozby přivoláním policistů, tudíž se řidič rozhodl policisty opravdu kontaktovat. Na jejich výzvu muž z vozidla vystoupil a prokázal svou totožnost. Přestože byl tak silně opilý, že se mu nepodařilo dokončit dechovou zkoušku ani na několik pokusů, podařilo se policistům porozumět, že cestuje domů ze zaměstnání. Další komunikace však z důvodu jeho stavu možná nebyla. A tak policisté dohlédli na jeho řádný odchod domů,“ popsal patálii s opilcem František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. „Spisový materiál k věci bude k dořešení postoupen příslušnému správnímu orgánu. Za uvedený přestupek může být uložena pokuta až do výše dvaceti tisíc korun,“ sdělil Kořínek.