Poměrně už otřelou lest použila na šestaosmdesátiletou seniorku v Čechách pod Kosířem dvojice vykutálených zlodějů. Cizí žena stařenku zabavila venku před domem, zatímco její komplic vešel dovnitř. Posléze zloděj vyskočil z okna. Paní vzápětí přišla na to, že jí chybí devět stovek...

V úterý 22. června odpoledne umývala okna svého domu v Čechách pod Kosířem šestaosmdesátiletá seniorka a nechala přitom otevřené vstupní dveře. „Při práci se na ni obrátila neznámá žena a vyptávala se jí na cestu do Lázní Slatinice. Jejím cílem bylo odpoutat seniorčinu pozornost, protože během toho se do domu dostal muž, který obytné prostory prohledal. Po opakovaných dotazech poškozená nabyla podezření, že něco není v pořádku a komunikaci ukončila. Žena pak nasedla do nedaleko stojícího vozidla a odjela,“ popsala případ Miluše Zajícová, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Vzápětí přišel ke staré paní muž, který viděl z okna domu vyskakovat neznámého pachatele v době, kdy byla k němu otočená zády, a ten taky ihned zalarmoval policii. „Po kontrole domu seniorka zjistila, že jí chybí devět set korun. Událost šetříme pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody. Po dvojici pachatelů policisté pátrají,“ uvedla Zajícová.