Policejní hlídka hned dvakrát během pár hodin vyjížděla řešit incident mezi bývalými partnery. V poutech a na záchytce nakonec skončil opilý muž, který zvoněním a kopanci do dveří obtěžoval ženu, posléze se dokonce popral s jejím současným přítelem.

„V sobotu jedenatřicátého října po devatenácté hodině jsme přijali oznámení o incidentu v Určicích, kde měl šestatřicetiletý muž soustavně zvonit, bouchat a kopat do dveří domu své známé. Vyslaní policisté na místě zjistili, že muž už odešel a oznamovatelka nechce nic řešit,“ řekl František Kořínek, tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

O necelé dvě hodiny později však stejná žena volala policii znovu! „Oznámila, že agresor se na místo vrátil a došlo k drobnému fyzickému incidentu mezi agresorem a jejím přítelem. Na místo vyslaní policisté muže vypátrali ve vysoké trávě, kde se před nimi skrýval. A protože v agresivním jednání nadále pokračoval, tak ho také zajistili. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili hodnotu 1,97 promile alkoholu v dechu. Z důvodu zabránění pokračování protiprávního jednání a z důvodu jeho ochrany policisté muže k vystřízlivění umístili do protialkoholní záchytné stanice,“ konstatoval Kořínek s tím, že pro své jednání je muž nyní podezřelý z několika přestupků proti občanskému soužití. Za ty mu hrozí pokuta až do výše 20 000 korun.