Agresivní pes s opilým páníčkem pořádně zaměstnal strážníky městské policie. Občané z jedné lokalit Prostějova přivolali policisty ve chvíli, kdy na dětském hřišti ležel totálně opilý muž a kolem něj pobíhal agresivní pes. Složitá situace! Následně vyšlo najevo, že páníček se dopustil hned několika přestupků.

V pondělí 16. listopadu v odpoledních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 oznámení o muži se psem, který vlivem požitého alkoholu není schopen ovládat svého čtyřnohého kamaráda. Do uvedené lokality byla okamžitě vyslána hlídka. „Zmíněný muž se nacházel i se svým psem na dětském hřišti. Ten byl agresivní. Na výzvy strážníků k uvázání psa dotyčný nijak nereagoval. Učinil tak až v okamžiku, kdy se na místo dostavila další hlídka s odchytovými pomůckami a pokusila se agresivního psa odchytit,“ sdělila Tereza Greplová, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.

Osmatřicetiletý muž je svým jednáním podezřelý z několika přestupků. „Tím, že neměl psa na vodítku a nacházel se s ním na dětském hřišti, porušil vyhlášku města a zákon na ochranu zvířat proti týrání. Dále je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku, jelikož jeho pes znečistil močí hrací prvky na hřišti. Po celou dobu projednávání věci se strážníky pak navíc muž neměl nasazenou roušku a odmítal si dýchací cesty zakrýt i jiným způsobem, čímž porušil mimořádná ochranná vládní opatření. Své protiprávní jednání odmítl se strážníky na místě řešit. Jelikož bylo hřiště močí značně znečištěné, zabezpečili strážníci celý objekt proti vstupu osob a byl zajištěn jeho úklid a desinfekce hracích prvků,“ popsala další patálie s opilým pejskařem Tereza Greplová.

Celá záležitost bude mít dohru u správního orgánu, ten má možnost náklady vynaložené na dezinfekci a očistu hracích prvků dát k úhradě osmatřicetiletému muži.