Už dnes večer bude v kině Metro 70 živo. Od 17.30 se totiž mohou návštěvníci těšit na novou českou komedii v režii Jiřího Havelky Mimořádná událost. Když se (ne)šťastnou náhodou samovolně rozjede motorový vlak na špatnou stranu a bez strojvedoucího, začnou se dít věci. Film přijede představit i jeho tvůrce Jiří Havelka, který je podepsán i pod komedií Vlastníci, jež táhla do kin v roce 2019.

„Je to Mimořádná událost, ale taky mimořádná událost. A to proto, že ne ke každému filmu děláme předpremiéry a delegace. Diváky hlavně čeká úvod a diskuse s Jiřím Havelkou. Což je mimořádné už z toho důvodu, že Vlastníci přilákali stovky tisíc diváků v České republice. A i když je film jiný, humor zůstal zachován,“ představuje snímek ředitelka kina Metro 70 Barbora Kucsa Prágerová.

Žánrově se jedná o komedii, ale divák zde nalezne i mírný nádech dramatu. „Film je podle skutečné události, o které víme, že dobře dopadla, tak bych v tom tolik dramatičnosti nespatřovala. Drama bude hlavně v pestrosti lidských charakterů a projevení se v krizové situaci,“ dodává Barbora Kucsa Prágerová.

Kdo vyhrál volňásky na pondělní předpremiéru?

Na předpremiéru i diskusi s režisérem filmu Jiřím Havelkou se mohou těšit také vítězové  soutěže Prostějovského Večerníku, kde stačilo správně odpovědět na otázku z minulého vydání. Dvě volné vstupenky si u pokladny kina může vyzvednout Tomáš Gottwald, Marie Procházková, Marie Honová, Marián Borovský a Lucie Dašková.

Promítání komedie bude návštěvníkům k dispozici ještě v průběhu prvního únorového týdne.