Milovníci starožitností mohou stále navštívit prodejní výstavu starožitností v zámku, která byla prodloužena do 24. března 2022.

V závěru loňského února ukončila provoz vinárna, která v městských prostorách prostějovského zámku fungovala od konce roku 2019. Městu se už podařilo najít nového nájemce, ten by tu však měl otevřít novou vinárnu až v květnu příštího roku.

„Po uzavření vinárny neměl tento krásný prostor využití. Hrozilo, že by se již připravené výstavy v galerii neuskutečnily. To mě přimělo k tomu, abych se ho ujal sám. Vybavil jsem ho starožitným nábytkem a bytovými doplňky především z první i druhé poloviny dvacátého století. Na stěnách visí obrazy a grafika, ve vitrínách je instalován starožitný porcelán, sklo, předměty ze stříbra a dalších kovů, hodiny a hodinky, bižuterie, šperky a další kuriozní či sběratelské předměty. Vše je samozřejmě k prodeji,“ popsal kurátor městské galerie Miroslav Macík, který zároveň nabízí zdarma ocenění starožitností a výtvarných děl, které mohou zájemci přinést na ukázku.