Nakreslit dinosaura, mamuta nebo jiného pravěkého tvora, by mohli mít příležitost malí i velcí návštěvníci Muzea a galerie v Prostějově. U příležitosti výstavy Cesty do pravěku aneb ve stopách Zdeňka Buriana, se tam 19. ledna od 15.30 hodin chystá kreativní odpoledne. Vše ale bude záležet na dalším vývoji epidemiologické situace a s ní spojenými vládními opatřeními.

Výstavou následovníků Zdeňka Buriana provede Petr Modlitba, jeden z autorů vystavených děl a zakladatel Volného sdružení výtvarníků PAS (Paleoart – Art and Science), který je velkým obdivovatelem tohoto Mistra paleorekonstrukce. Řeč bude nejen o jeho díle, kterým nesmazatelně vtiskl několika generacím svoje představy o zmizelých světech, ale účastníci kreativního odpoledne společně nahlédnou i za oponu tohoto nevšedního oboru a zjistí, co vše je potřeba znát k tomu, aby člověk mohl vytvořit věrohodný obraz dávno zaniklého světa. 

Nejmenší návštěvníci pak mohou získané informace využít a pod vedením Petra Modlitby nakreslit pravěkého tvora podle svých představ.

Pracovníci muzea však upozorňují, že na kreativní odpoledne je nutné se předem objednat, neboť kapacita je omezená. A je třeba také sledovat aktuální informace spojené s opatřeními. Aktuálně jsou muzea a galerie v České republice uzavřena.  

REZERVACE MÍSTA: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CENA: 50,-Kč na osobu, doprovod dítěte zdarma

DATUM A ČAS: 19. 1. 2021 od 15.30 hod

MÍSTO KONÁNÍ: výstavní sály Muzea a galerie v Prostějově, náměstí T. G. Masaryka 2