Stalo se již několikaletou tradicí, že zástupci souboru Pantlék z Němčic nad Hanou se v polovině května vydávají na akci Navalis do Prahy. Je to nejslavnostnější a nejdůstojnější slavnost patrona vodáků sv. Jana Nepomuckého, který je výrazně uctíván v mnoha zemích světa. Narodil se mezi lety 1340 a 1350 v Pomuku, dnešním Nepomuku a zemřel 20. března 1393 v Praze. Byl generálním vikářem pražského arcibiskupa, později uctívaný jako svatý Jan Nepomucký, mučedník katolické církve a jeden z českých zemských patronů.
„Naše cesta z muzea u Prašné brány k Hradu vedla přes Karlův most. Letos poprvé s námi byla i naše třináctiletá Anička, která se na slavnost velice těšila. Byli jsme oblečeni do našich krásných hanáckých krojů. Brzy jsme na sebe upoutali pozornost kolemjdoucích, kteří si nás fotili a většinou se přidávali k nám. Na nádvoří jsme se s potěšením potkali se svými známými v českých i moravských krojích, předali jsme jim nově uháčkované plédy ke krojům a probrali všechno, co jsme za minulý rok prožili,“ popsala cestu Prahou Jana Otáhalová.
Mše začala v 18 hodin nástupem čestné stráže a dlouhým průvodem všech církevních hodnostářů. Po stranách stála čestná stráž i zástupci vodáků, sokolů, střelců a ostatních organizací, kterým je sv. Jan Nepomucký patronem. Po skončení mše vyšel velmi dlouhý, pestrobarevný průvod směrem ke Karlovu mostu. V čele šli vlajkonoši a pak po skupinkách zástupci všech možných organizací. U sochy sv. Jana Nepomuckého se průvod zastavil a arcibiskup Graubner mu krátkým duchovním obřadem vzdal úctu. Následovala přehlídka gondoliérů, seskoky parašutistů a večerní koncert na Vltavě. „Než jsme dorazili domů, byla jedna hodina v noci. Byli jsme unavení, ale šťastní, že jsme prožili krásný den plný nezapomenutelných dojmů,“ dodala Otáhalová.