Momentální situace v České republice již posunula celou řadu tradičních sportovních nebo kulturních akcí. Do tohoto seznamu se bohužel dostala také divadelní přehlídka Aplaus, která měla potřinácté proběhnout v Městském divadle v Prostějově. První představení bylo naplánováno na tento čtvrtek 5. listopadu. Pořadatelé byli ale přinuceni letošní ročník přehlídky přesunout.

 

„Nový termín není přesně stanovený. Současnou situaci sledujeme a budeme jednat s domluvenými divadelními soubory o možnostech, kdy by se v našem městě mohly s vybranými tituly představit,“ potvrdil odložení přehlídky zástupce pořádající TK PLUS Tomáš Cibulec. „Naše divadelní přehlídka si v předchozích dvanácti ročnících vybudovala skvělé jméno. Proto pochopitelně nemáme radost, že letošní část musíme přesunout. Třináctka se ukázala jako nešťastné číslo. Všichni ale věříme, že vše bude mít šťastný konec a s diváky se i v rámci tohoto ročníku uvidíme v hledišti prostějovského divadla,“ dodal Cibulec.

Pořadatelé přehlídky každoročně nabízejí příznivcům divadla tři skvělé inscenace. Tentokrát je domluvené představení Klára a Bára divadla Studio DVA s Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou v hlavních rolích. Dalším zážitkem jistě bude Smrt obchodního cestujícího s Miroslavem Donutilem. Tato hra je na repertoáru Městských divadel pražských. Atraktivní záležitostí je také komedie Sluha dvou pánů v nastudování Moravského divadla Olomouc. „Vesměs jde o skvělé inscenace. Věříme, že si diváci představení užijí, i když to bude v náhradním termínu,“ míní Cibulec.