Po krátké letní pauze se kádr Prostějova ve čtvrtek dopoledne sešel na startu letní přípravy na ročník 2026/2027, kde první tréninkovou jednotku absolvoval v Kostelci na Hané už pod vedením nového lodivoda Bohuslava Pilného. Ten hráčům předal první informace a nyní je do nich bude postupně dostávat i v dalších dnech a týdnech. Po úvodním tréninku si pak splnil i první mediální povinnosti a první rozhovor. Co na začátku přípravy kouč prozradil?
* Jak se rýsoval přesun do Prostějova?
„Bylo to poměrně zajímavé. Studoval jsem s jedním z kolegů, který je z Olomouce, profi licenci. Ten mi před pár týdny volal, jestli bych měl zájem s ním spolupracovat. To však nabralo trošku jiný směr, ale v tu dobu už mi volal pan Balcárek a dohodli jsme se na podmínkách tady v Prostějově. Původně jsem tak poprvé cestoval na Moravu vůli něčemu jinému, ale jsem rád, že dopadlo tohle. Pevně věřím, že budeme úspěšní.“
* Neměl jste trošku obavy, přeci jen v Prostějově se trenéři mění v poslední době poměrně často?
„Ty jsem určitě neměl. Může se stát, že se něco nepovede nebo že někdo odchází za lepším. I tato série ale určitě bude mít svůj konec a já věřím, že můžu být tím, kdo tu vydrží delší čas. Přiznám se, že mě lákal i přesun na Moravu, protože zatím jsem působil stále v Čechách. Těším se na nové výzvy i nová místa, která poznám.“
* Jak to aktuálně vypadá s kádrem mužstva?
„Na prvním tréninku jsme měli k dispozici šestnáct hráčů a dva brankáře. Ještě tu s námi byl Koudelka a Lehovec, kteří jsou oba v rekonvalescenci a budou si postupně přidávat. Nemohli jsme tu mít ještě hráče, které bychom rádi viděli z rezervy Sigmy Olomouc. Kluci skončili před týdnem ligu a potřebují také volno. Pak tu byly i tři nové tváře, které jsme rychle vytipovali. Další bychom ještě sehnat chtěli.“
* Slovácko zrušilo první přípravný duel. Byla to pro vás komplikace?
„Vůbec ne, protože jsme začali ve čtvrtek a do zápasu bychom šli hlavně s tím zase více poznat kluky. Takto jsme si místo toho mohli už na pátek dát fyzické testy v Olomouci a o víkendu si kluci jen něco doběhají. První duel nám tak podle mě zase tolik neuškodí a poprvé vyběhneme v úterý se Zbrojovkou.“
* S přípravou a soupeři panuje spokojenost?
„Za mě ano. Zatím to bude samozřejmě ještě ve fázi poznávání. Určitě ještě bude docházet následně k nějaké selekci. Jsou tam soupeři z ligy, naši soupeři i vlčáci ze třetí nejvyšší soutěže, takže to nebude nic snadného, hráče to vždy i pod novým trenérem tak trošku svlékne do naha. Uvidíme, jak dokáží jednotliví hráči reagovat na různé situace. Bude to pro nás dobrý studijní materiál do startu.“
* První trénink za vámi. Počítám, že i celý další týden bude také hlavně seznamovací?
„Teď to tak určitě bude. Jsem rád, že jsme začali už ve čtvrtek a neodkládalo se to třeba až do pondělí. I ty dva dny na aklimatizaci určitě pomohou. Navíc musíme ještě stále dořešit otázku realizačního týmu, který zatím nemáme kompletní. Pár dnů navíc jen prospěje a do konce příštího týdne to bude i o těchto faktorech. Vždy to vypadá, že je času dost, ale práce je hodně a začne to rychle utíkat.“
* Sám jste zmínil, že poprvé budete působit na Moravě, jak na vás zatím působí tato změna prostředí?
„Vím, jak to ze startu funguje, když přijde nový trenér. Všichni jsou velmi ochotní a všechno funguje. Tohle bych tak zatím nechtěl hodnotit úplně podrobně. Je tu ale řada lidí, se kterými se z fotbalového prostředí znám a budu s nimi nyní spolupracovat. Věřím, že to tak zůstane, že si všichni dobře sedneme a budeme hlavně po sportovní stránce úspěšnější, než tomu v posledních letech v Prostějově bylo.“






