Po svém vyloučení v zápase s Líšní už do kolotoče druhé nejvyšší soutěže na podzim vinou třízápasového trestu nenastoupil. O to více se tak Lubomír Machynek (na snímku) těší zpátky na trávník. Během své stopky navíc prodělal koronavirus. Nyní se těší i na návrat do party, ale jak sám přiznává, po fotbalové stránce pro něj zimní příprava oblíbená není.

Na ni už se postupně připravoval díky tréninkovým plánům a jinak věnoval čas především přítelkyni, se kterou čekají na konci měsíce narození potomka.

* Zimní příprava obvykle není mezi hráči příliš oblíbená, jak to máte vy osobně?

„Myslím si, že jste to vystihl úplně přesně. (úsměv) U žádného hráče není zimní příprava zrovna tím nejlepším obdobím. Během ledna a února není počasí moc přívětivé, navíc je náročnost největší v rámci celého roku, kdy je nejdelší pauza mezi mistrovskými zápasy. Rozhodně to není zrovna moje oblíbená část roku.“

* Co očekáváte od startu přípravy?

„Myslím si, že trenérský tandem nastavil dobrý herní styl a ví přesně, co s námi chce hrát. Určitě tak očekávám, že s námi bude i během zimní přestávky pracovat především na taktice a postupně budeme nabírat kondici, kterou využijeme v průběhu roku. Věřím, že to pak přeneseme i do jarní části a budeme se držet nadále v horních patrech tabulky.“

* Sám jste poslední tři utkání vinou karetního trestu sledoval jen z pozice diváka, těšíte se o to více na přípravná utkání a návrat do hry?

„Máte pravdu, že zápas jsem nehrál už docela dlouho, když si to zpětně promítnu. Na zápasy se tak opravdu těším. Hned první přípravný duel nás čeká Baník, což bude hodně ostrý start. Ale těším se. Navíc jsem ještě prošel koronavirem, tak doufám, že mě to nijak nepoznamená a s kondicí to bude všechno v pořádku.

* Covid vás potkal až nyní v průběhu dovolené, nebo už to bylo dříve?

„Bylo to v období, kdy se odložil duel se Spartou B vinou počasí. My jsme ještě žádali o prominutí toho posledního zápasu, když se vykartovali i další hráči, ale zrovna v tu dobu mi přišel pozitivní výsledek, tak to bylo jedno, protože jsem trávil čtrnáct dnů v karanténě. Měl jsem trošku těžší průběh, abych řekl pravdu. Tak doufám, že to bude v pohodě.“

* Před startem dovolené jste obdrželi také tréninkové plány. Jak se je dařilo plnit, a můžete nastínit, co všechno jste musel absolvovat?

„Obdržené tréninkové plány obsahovaly přibližně osm tréninků. A byly to hlavně běhy ve vyšší intenzitě, takže žádné maratony, ale spíše na rychlostní vytrvalost kratší vzdálenosti a nějaké krátké sprinty. K tomu pak samozřejmě nechyběla posilovna. Myslím si, že na to navážeme hned na startu přípravy.“

* Jak jste si celkově užil sváteční období a máte nějaké plány i na Silvestra?

„Musím říct, že jsem si ho užil opravdu hezky. S přítelkyní na konci ledna očekáváme narození potomka, takže to bylo především o odpočinku a probíhala domácí pohoda, kdy jsme koukali na pohádky. Ani na Silvestra jsme žádné velké plány neměli. Přeci jen přítelkyně je už v pokročilé fázi těhotenství, takže je ráda, že může odpočívat. Byli jsme tak u televize, žádná velká party. Užívám si tak poslední dny volna a od konce ledna je mi jasné, že už to s tím odpočinkem bude i doma náročnější, ale moc se na to těším.“ (úsměv)