Město Prostějov spouští projekt pomoci seniorům, kteří se potřebují zaregistrovat na očkování proti onemocnění covid-19. V první fázi jsou jim k dispozici pracovníci odboru sociálních věcí. Pokud by to nestačilo, do akce se zapojí i další zaměstnanci magistrátu.


Senioři potřebující asistenci při vyplňování formulářů se mohou obrátit na telefonní linky 605 162 963 a 605 236 431, které město zřídilo už loni na jaře. Pracovníci magistrátu jim na nich poradí a pomohou projít celým procesem registrace. Komu nebude konzultace po telefonu stačit, toho zaměstnanci města navštíví osobně. „Část našich spoluobčanů pochopitelně nemá potřebné vybavení, případně nepracují s počítačem a internetem. Další jsou imobilní. Některým určitě pomohou například příbuzní, ty ostatní ovšem rozhodně nenecháme na holičkách,“ říká primátor Prostějova František Jura.
Zaměstnanci radnice budou mít notebooky a další potřebné vybavení a v případě potřeby operativně vyrazí přímo do terénu, aby seniorům pomohli například u nich doma. „Pro začátek budou připraveni pracovníci odboru sociálních věcí. Když se ukáže, že je poptávka větší, jsem připraven vydat pokyn, aby se k nim přidali další kolegové z jiných odborů,“ dodává primátor Jura.
Registrace na očkování začala v pátek 15. ledna. Už během pátku magistrátní linky zaznamenaly zvýšený zájem nejen ze strany seniorů, ale také jejich blízkých, kteří pro ně hledali pomoc. Podle vedoucí odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova Marcely Vejmělkové jsou pracovníci připraveni jak na poradenství po telefonu, tak i v terénu. „S klienty, od kterých jsme získali telefonní kontakty, se spojíme a dohodneme na způsobu pomoci s rezervací,“ říká Vejmělková.