Chodíte rádi pro čerstvou zeleninu nebo květiny a bylinky na trh? Máte smůlu. Prostějovský magistrát koncem minulého týdne nechal trh zavřít. Důvodem mělo být jedno z nejnovějších nařízení vlády omezující počet lidí, kteří se současně na trzích pohybují. Prostějovská tržnice tak pro tento rok dostala poslední ránu.

„Zavřeno má být, dokud budou platit mimořádná opatření. Bohužel prý nejsou schopni zabezpečit na tržnici omezený počet 20 lidí na 400 m2,“ poznamenal jeden z prodejců Oldřich Mlčoch. A vyjádřil se i k vlastnímu důvodu uzavření. „Nám to připadá trochu nešťastné rozhodnutí. Na prostějovské tržnici se v tuto podzimní dobu opravdu nepohybuje tolik lidí jako v Praze na Náplavce. Dost nás to jako prodejce mrzí a poškozuje. Opravdu si myslím, že riziko nákazy je určitě větší ve všech supermarketech s potravinami, kde u pokladny stojí hlava na hlavě,“ řekl na adresu opatření.

Už předtím vláda zakázala například prodej některých produktů na trzích. Po úplném uzavření trhu v Prostějově je pak letošní prodejní sezóna definitivně u konce.