Program Antivirus bude prozatím pokračovat do konce května. Prodloužení vládního protikrizového programu doporučila v minulém týdnu tripartita a dnes o něm rozhodla i vláda. Důvodem prodloužení Antiviru je jak pokračující nepříznivá epidemická situace, tak předpokládaný termín nabytí účinnosti kurzarbeitu k 1. lednu 2022.

Od spuštění programu 6. dubna 2020 do letošního 11. dubna bylo v rámci programu Antivirus uzavřeno se zaměstnavateli 72 085 dohod o poskytnutí příspěvku a bylo podpořeno 1 006 179 zaměstnanců. K výplatě byly za toto období odeslány příspěvky v objemu 37,7 mld. Kč. 

Smyslem programu Antivirus, který realizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, je zmírnění dopadů celosvětového šíření nákazy covid-19 na zaměstnanost. V rámci programu Antivirus jsou zaměstnavatelům refundovány náklady vzniklé v důsledku výplaty náhrad mezd zaměstnancům za dobu trvání překážek v práci. Antivirus byl opakovaně prodlužován. Naposledy do 30. dubna 2021, kdy zároveň došlo k některým úpravám v podmínkách poskytování příspěvku. Aktuálně schválené prodloužení do 31. května ale už s žádnými novými změnami nepočítá.