Domovy pro seniory se v dnešní těžké koronavirem postižené době potýkají s nedostatkem personálu. Platí to i pro zařízení v Soběsukách či Kostelci na Hané. Pomůžete?

Udržet příkladnou péči o klienty domovů pro seniory je v dnešní době obzvláště těžké. Nejinak je tomu v Soběsukách. „Aktuálně domov hledá dobrovolníky i zaměstnance, kteří pomohou překonat toto složité období. Zapojit se mohou v oblasti běžného provozu domova, péče o klienty, administrativě či dalších,“ nastínila starostka Plumlova Gabriela Jančíková, která sama neváhala a vypomáhá s aktivní péči o klienty.

Zájemci se mohou obrátit se svou nabídkou na ředitelku Domova pro seniory v Soběsukách Yvonu Andělovou, a to buďto na telefonním čísle 582 335 016, či na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Svoji nabídku mohou zasílat i řediteli domova v Kostelci na Hané Davidu Ševčíkovi na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podobnou pomoc uvítají i zařízení v Prostějově jako Centrum sociálních služeb v areálu staré nemocnice v Lidické ulici, prostějovská Charita či Domov pro seniory v Nerudově ulici.