Nepříjemnou zprávu zveřejnilo vedení mateřské školy v Moravské ulici v Prostějově. Zatímco se i na internetových stránkách objevila informace o uzavření provozu této mateřinky do středy 18. listopadu, během víkendu došlo k prodloužení tohoto termínu. Důvodem je nákaza covid-19.

„Od pondělí devátého listopadu je vzhledem k pozitivně testovaným osobám na covid-19 uzavřena mateřská škola v Moravské ulici. Všechny děti a osoby, tedy zaměstnanci, které byly ve školce přítomny v období od třetího do devátého listopadu, jsou povinny dodržet karanténu do sedmnáctého listopadu. V případě, že nedojde k další nákaze a škola bude schopna zajistit provoz, bude otevřena od středy osmnáctého listopadu,“ sdělila v úvodu minulého týdne ředitelka předškolního zařízení Alena Hekalová.  

Situace uvnitř školky měla však svůj další vývoj během celého týdne, a bohužel neblahý. V sobotu se na jejích internetových stránkách objevila nepříznivá zpráva. „Po epidemickém šetření prostějovských hygieniků a vzhledem k dalšímu nárůstu pozitivně testovaných osob se uzavření naší školky prodlužuje až do pátku dvacátého listopadu. Otevření je tedy zatím plánováno až v pondělí třiadvacátého listopadu. Pokud ovšem nedojde k dalším zdravotním komplikacím,“ zaktualizovala zprávu o nutnosti uzavření prostějovské školky její ředitelka Alena Hekalová.

 

Aktuální zpravodajství čtěte v tištěném vydání