Optimistické zprávy přicházejí také z největšího sociálního zařízení v Prostějově. Jak Večerníku v neděli odpoledne potvrdila ředitelka Centra sociálních služeb v Brněnské ulici v Prostějově Helena Vránová, kromě dvou hospitalizovaných se uživatelky zařízení již zcela uzdravují a do práce se také postupně vrací personál.

„K neděli 22. listopadu bychom měli mít všechny uživatele našeho zařízení, kteří prodělali onemocnění covid-19, uzdravené. Pouze dvě uživatelky jsou s koronavirem hospitalizované. Co se členů personálu týče, těch máme jedenadvacet uzdravených a devět jich je ještě v izolaci,“ informovala Helena Vránová, ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově. Jak vzápětí dodala, v tomto sociálním zařízeně probíhají intenzivně celoplošné testy na covid-19. „Máme za sebou dvě kola testování antigenními testy. Při nich jsme odhalili dva pozitivní klienty a jednoho pracovníka na koronavirus,“ připustila Vránová.

Večerník také zajímalo, jakým způsobem je pečováno o uživatele centra v těchto těžkých, i když pomalu se lepšících časech. „O uživatele naší služby pečujeme standardním způsobem. Hygiena, podávání stravy, zdravotní a ošetřovatelská péče jsou v plném rozsahu bez omezení. Jediné, co klientům chybí, jsou samozřejmě společenské aktivity, které jsou teď omezené. Přemýšlíme, jak v tomto omezení zvládneme dobu adventní a Vánoce. Věříme, že přijde rozvolnění a budeme moci alespoň v omezené míře dodržet některé tradice, na které se uživatelé moc těší,“ zadoufala ředitelka centra.

Poslední otázka Večerníku směřovala k tématu, zda Centrum sociálních služeb disponuje dostatkem ochranných pomůcek a dalších prostředků k zabránění šíření covid-19? „Snažíme se stále předzásobovat tak, abychom měli zásobu ochranných pracovních pomůcek minimálně na čtyři měsíce. Situaci pravidelně monitorujeme a zásoby doplňujeme. Dostáváme ochranné pomůcky i z krajského úřadu od zřizovatele. Naposledy jsme obdrželi respirátory ffp2, které teď personál povinně nosí. Problém nám dělá pouze sehnat ochranné obleky, kombinézy, ty jsou k dostání, ale ve velkých či pro nás nevhodných velikostech a předražené,“ uklidňuje Helena Vránová, ředitelka Centra sociálních služeb v Prostějově.

 

Aktuální zpravodajství čtěte v tištěném vydání