Být politikem je velice záslužná činnost, o tom nemůže být pochyb. Na prostějovské radnici ale bývá často i sranda, obzvláště při jednáních zastupitelstva. Agentura Hóser posbírala několik slovních perliček, které vypustili z úst prostějovští zastupitelé v tomto volebním období.

* „Já jsem se učil plavat v pětadvacetimetrovém bazénu a plavat jsem se naučil celkem obstojně!“ První náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko) měl jasno hned, jak dlouhý krytý bazén se má v Prostějově stavět.

* „Kdo prosazuje padesátku, musí mít zatemněnou mysl!“ Znovu první náměstek primátora Jiří Pospíšil (PéVéčko), tentokrát byl ale k plánované výstavbě krytého bazénu kritičtější.

* „Rád diskutuji, nejsem mdlého rozumu!“ Odpověď z úst Aleše Matyáška (Na rovinu!) na sebe nenechala dlouho čekat.

* „Už mi to připadá jako špionáž od agenta konkurenční firmy!“ Radní Tomáš Blumenstein (ODS a nezávislé osobnosti města) se opřel do opozičníka Petra Ošťádala, který chtěl získat informace o čtrnácti fakturách Lesů města Prostějova.

* „Jak jste hlasoval, pane Dušku? Proti? Nechci však samozřejmě předjímat váš hlas...!“ Veterán nově zvoleného zastupitelstva Antonín Dušek (ANO 2011) zapomněl během jednoho hlasování zmáčknout tlačítko hlasovacího zařízení a tak se mu jeho stranický šéf a primátor František Jura snažil pomoct...

* „Nebojte se, uslyšíte mě promluvit!“ Nová náměstkyně primátora pro životní prostředí Marcela Župková (ANO 2011) takto odpověděla na kritiku opoziční zastupitelky, která se jí ptala, zda se bude vyjadřovat i k palčivým otázkám, jež byly v uplynulém volebním období zanedbávány.

* „Nechci tady prudit, ale to je to samé, jako kdybych já dělal šéfa parašutistům!“ Opozičnímu zastupiteli Františku Švecovi (Na rovinu!) nešla pod vousy volba náměstka primátora Miloše Sklenky, který podle jeho názoru školství vůbec nerozumí.

* „Prosím, aby se zastupitelé oprostili od absurdních názorů a neříkali tady něco, co vůbec nesouvisí s bodem programu!“ Radní Tomáš Blumenstein (ODS) přesně vystihl jednání opozičního zastupitele Petra Ošťádala (Na rovinu!), který opět sršel nejrůznějšími dezinformacemi.

* „Já to furt říkám i svým kolegům v radě města, prosím vás, čtěte ty materiály pořádně!“ Primátor František Jura (ANO) takto zkritizoval zastupitele, kteří zbytečně zdržovali jednání kvůli tomu, že si pořádně neprostudovali předložené návrhy ke schválení.

* „Nemyslím si, že by v tom domě chtěl někdo nedejbože bydlet!“ Náměstkyně primátora Marcela Župková (ANO) takto odpověděla na otázku, zda město nabídne k bydlení dům v Rozhonově ulici, který aktuálně obývají romské rodiny.

* „Někteří z vás tady kážou vodu, ale pijí whisky!“ Náměstek primátora Jiří Rozehnal měl o názorech některých opozičních zastupitelů jasno.“

* „Říkám vám Bratrstvo kočičí pracky! Vy jste Štětináč a pán, co už odešel, je Dlouhé Bidlo!“ Drtivou většinu zastupitelů tímto proslovem rozesmál radní Miloš Sklenka (ANO), který reagoval na hrubé urážky ze strany opozičníka Petra Ošťádala a po poledni již nepřítomného Aleše Matyáška (oba Na rovinu!).

* „Kdybych kandidoval za KDU-ČSL, řekl bych, Bože, ty to vidíš!“ Primátor František Jura (ANO) nechápal kritiku opozice směřovanou k plánům města na rekonstrukci budovy Společenského domu.