Sobota 2. května se nesla ve znamení hasičských závodů, a to hned dvojích. Téměř dvě stovky malých hasičů z celé Moravy se tentokrát nesjely do Hrdibořic, ale využily pohostinství hřiště u ZŠ Melantrichova. Utkaly se v boji O hrdibořický plamínek a v Hanácké 60 pro starší děti. Na Hanou se sjeli malí hasiči z celé Moravy.
„Závody O hrdibořický plamínek pořádáme od roku 2022 a jsou určeny dětem do 6 let. Děti běhají na speciálně upravených minipřekážkách. Rok od roku registrujeme stále větší zájem. Na letošní pátý ročník se nám jich přihlásilo 75, do druhého závodu pak 105. To už naše domácí hrdibořické hřiště nemělo šanci pojmout, tak jsme museli využít hřiště v Prostějově, kde trénujeme,“ uvedla Marcela Vystrčilová, starostka pořádajícího SDH Hrdibořice.
O hrdibořický plamínek závodily děti do 6 let i z řad veřejnosti, těm nejmenším mohli pomáhat rodiče. Každé dítko bylo za svůj výkon odměněno medailí, perníčkem a dárkovou taškou s diplomem. Prvních 10 navíc obdrželo plyšáka.
Současně probíhala Hanácká 60, kde startovalo 105 závodníků ve věku 7–15 let. I oni si odvezli hodnotné ceny. „Viděli jsme krásné výkony, poděkovat se sluší všem rozhodčím, technické četě a celému zázemí s občerstvením. Všem závodníkům, trenérům i rodičům děkujeme, že jste za námi přijeli a užili si to společně s námi,“ vzkázala Marcela Vystrčilová.
Zároveň poděkovala sponzorům – Šiklandu, statutárnímu městu Prostějov, VaK Prostějov a Olomouckému kraji. „Máme také spoustu dalších podporovatelů z řad rodičů i přátel. Bez sponzorů bychom závody na této úrovni nemohli pořádat,“ doplnila Vystrčilová.






