Poštolky, veverky nebo také ježci, občas nějaká ta sova. Taková zvířata obvykle přijímá záchranná stanice pro živočichy v nouzi v Němčicích nad Hanou. Nyní si ale odbyla jednu premiéru, do péče dostala sluku, ne zcela obvyklého pacienta...

 

Ptáka nalezl minulé úterý muž na zahradě v centru Prostějova a předal ho pracovníkům prostějovského ekocentra. Odsud sluka následně putovala do Němčic nad Hanou. Jenže překvapení vystřídala brzy otázka, co s ní? „Sluka moc vidět není, je to noční tvor. Navíc je s ní velký problém, nic nechce na krmení,“ poznamenala ředitelka záchranné stanice Lidmila Kňourková.

Žena rovněž popsala něco ze života sluky. „V noci chodí po lese a hrabe nebo zastrkává zobák do země, loví červíky. Teď ale nic nechce a já nevím, co s ní,“ posteskla si ve čtvrtek večer Lidmila Kňourková, která podle svých slov dává ptákovi alespoň glukózu do zobáku. Nyní se snaží dovolat ornitologům s prosbou o radu, jak nakrmit ptáka, u něhož se ukázalo, že neumí létat. Nejde přitom zdaleka o jediného živočicha, který v poslední době skončil v péči stanice. „Máme tu samce labutě. Přistál na zahradě jedné z prostějovských škol a už nemohl odletět. Takže vyrazil sem na zahradní jezírko a nemá se k odletu,“ říká s úsměvem ředitelka stanice.