Samostatný, graficky atraktivní portál s informacemi pro turisty, kde budou k výběru trasy, virtuální prohlídky, balíčky, informace o příjezdech a parkování, kulturní akce a mnoho dalšího. To je záměr, kterému dali na svém posledním jednání radní zelenou.

„Rádi bychom turistům ukázali, že také náš region a město mají co nabídnout, že je tady mnoho zajímavých míst, která stojí za vidění,“ usmívá se primátor František Jura a dodává, že inspirace přišla například z webových portálů Dvora Králové nad Labem či Olomouce.

V současnosti je vše na počátku a se stávajícím dodavatelem internetových stránek města se budou řešit požadavky na obsah, strukturu nebo funkcionality. „Firma má s portály tohoto druhu bohaté zkušenosti. Vytvořila turistické stránky například ve Dvoře Králové nad Labem, portál pro střední Čechy, Český ráj, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Jizerské hory a podobně,“ uzavřel primátor Jura, který věří, že turistický portál města Prostějova turisticky zatraktivní jak město, tak jeho okolí.