Vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka byl v minulosti už dvakrát za sebou při slavnostním rozsvícení pokřtěn jménem, které v anketě města navrhli samotní obyvatelé města. Fantazii se mezou nekladou ani letos, v pořadí již třetí anketa tohoto druhu byla spuštěna na městském webu už v pondělí 2. listopadu!

 

Město Prostějov opět vyhlašuje anketu, při které můžete sami určit výstižné jméno pro vánoční strom roku 2020. „Jen připomínám, že centrum Prostějova letos ozdobí nádherný dvanáctimetrový smrk, který městu darovala rodina z Lipové. Anketu o nové jméno jsme zahájili už v pondělí 2. listopadu a ukončení je plánováno na pátek 20. listopadu. No a v pátek 27. listopadu bude vánoční strom v Prostějově rozsvícen,“ uvedla Milada Sokolová, náměstkyně primátora Prostějova. Jak dodala, autor vítězného návrhu získá od města dárkové předměty. 

Večerník ještě připomíná, že v roce 2018 byla vánoční dominantou náměstí douglaska tisolistá, která v anketě mezi stovkami Prostějovanů získala jméno Charlotta Sněhulka I. Vloni pak šlo o  smrk pichlavý, který město nechalo pokácet v ulici Dr. Horáka. Hlavně proto získal největší počet bodů návrh jména Horáček, které magistrátu navrhla Petra Kučerová z Prostějova.

Jaké jméno tedy bude vybráno pro letošní vánoční strom z Lipové?