Stejně jako ve sportu, tak i životní bitvy nevyhraje vždy ten silnější a rychlejší. Dříve nebo později vyhraje ten, který věří, že může vyhrát. Podobným heslem se řídí i fotbaloví nadšenci v Klenovicích na Hané, kde ač si na chvíli museli dát od této nejpopulárnější míčové hry na světě pokoj, zůstávají aktivní ve svém projektu ‚Každý gól se počítá´ na podporu handicapované holčičky, kde zároveň získali věhlasného partnera.

I když se vládní nařízení nevyhnulo ani klenovickému oddílu, ten tak již v tomto roce nepřidá ani jednu branku, díky nimž se navyšuje částka na podporu čtyřleté Lexinky, dokázal vybrat úctyhodnou sumu. „Náš klub je hrdý na to, že ač ze hřiště ne vždy dokážeme odejít jako vítězové, mimo něj jsme však všichni šampioni. O to více nás těší, že se k nám připojuje stále více a více lidí, kteří věnují nejen svůj čas, ale hlavně prostředky, díky nimž může malá, zato velká bojovnice Lexinka vyhrát svoji životní bitvu. A my každý její krůček budeme bedlivě sledovat a podporovat ji i nadále,“ pronesl nadšeně mentor projektu a klenovický fotbalista Josef Popelka. „Chceme poděkovat všem dárcům, jež se podíleli na neskutečné sumě šedesát tisíc korun českých, které se nám společně podařilo dát dohromady,“ vzkázal.

O celou polovinu se postaral prvoligový FC Slovan Liberec, další část pak vyšla z již zmiňovaného projektu ‚Každý gól se počítá', z prodeje trik speciálně vyrobených pro tuto příležitost a v neposlední řadě díky štědrosti anonymního dárce. V pátek 6. listopadu pak zároveň v Klenovicích předali v zastoupení předsedy klubu Stanislava Cetkovského, kapitána Tomáše Rozehnala a mentora projektu Josefa Popelky šek na zmíněných 60 000 Kč.

„Holky nejprve dostaly šek od FC Slovan Liberec, který reprezentoval hráč našeho týmu Marek Liška. Ten společně se svým bratrem Jirkou (exlibereckým hráčem a současným vedoucím mužstva liberecké juniorky – pozn.red.) má největší podíl právě na této spolupráci a sumě, kterou tým z pod Ještědu věnoval. Nesmírně si toho všichni vážíme a věříme, že to nebyla poslední spolupráce. Finanční hotovost již byla převedena na transparentní účet: 2601389022/2010, kam můžete přispívat i vy,“ přeje si předseda klubu Stanislav Cetkovský. „Za nejen finanční pomoc, ale i samotný zájem a podporu moc děkujeme. Hodně to pro nás znamená, že na nás myslí i ´obyčejní´ kluci z fotbalu,“ neskrývala dojetí Kateřina Piňosová, maminka Lexinky.

Život se s mnohými z nás nemazlí, a tak se někdy stane, že buď my sami, nebo někdo z našich blízkých prodělá vážnou nemoc či úraz a stane se závislým na pomoci druhých. Je obdivuhodné, že i v této nelehké době se stále najdou lidé, kterým není cizí podat pomocnou ruku. A to partě fotbalových nadšenců v Klenovicích na Hané rozhodně není. „Maminka Kačka má náš neskonalý obdiv a úctu, s jakou péčí a láskou se o čtyřletou dcerku stará. Díky ní vidíme, že to vše má smysl a stojí za to rvát se o vítězství. Budeme i nadále rádi Lexinku podporovat, i když si od fotbalu na chvíli odpočineme. O to více se vrátíme plni sil, elánu a odhodlání. Děkujeme, že jste u toho s námi,“ zářil spokojeností Josef Popelka.