Velký smutek zavládl nejen v Domě domácí péče SANCO ve Vrahovicích. Prostějov v minulých dnech opustila další výrazná osobnost. Zemřela totiž zakladatelka a ředitelka tohoto nestátního zdravotnického zařízení Květoslava Šťastná.

 

Ještě na konci září tohoto roku obdržela Květoslava Šťastná Cenu města Prostějova za rok 2019. „Byla oceněna její celoživotní péče o seniory, chronicky nemocné pacienty, hendikepované a závislé na nepřetržitém ošetřování,“ chválila Alena Rašková, náměstkyně primátora pro sociální oblast v Prostějově.

Květoslava Šťastná zemřela minulý týden ve svých 59 letech po delší těžké nemoci. Bohužel nikdo z Večerníkem oslovených lidí nechtěl ztrátu výrazné prostějovské osobnosti nijak komentovat s tím, že rodina zemřelé si nepřeje jakékoliv medializování této smutné události. „Moc prosím, máme těsně po pohřbu maminky, zavolejte mi za pár dní,“ omluvila se dcera Květoslavy Šťastné a současná ředitelka Domu domácí péče SANCO Karolína Tucker.

Úzký rodinný kruh se s dlouholetou obětavou sociální pracovnicí rozloučil při smutečním obřadu v pátek 13. listopadu dopoledne.