Ekonomicky náročná doba pod diktátem boje proti koronaviru již dopadla ve větší míře i na prostějovské hokejisty. Ti strávili celý uplynulý týden individuální přípravou takzvaně na suchu, ačkoliv od středy 4. listopadu mohli díky vládní výjimce pro profesionální sportovce znovu začít trénovat na ledě místního zimního stadionu. K tomu však zatím nedošlo.

„Stejně jako téměř všechny ostatní kluby jsme museli přikročit k dalšímu snížení platů hráčům a všem ostatním zaměstnancům. V rámci tohoto opatření jsme také přešli – počínaje pondělím 2. listopadu – na individuální přípravu. Kluci teď trénují každý sám a k tomu se snaží si přivydělat jinak, aby měli dostatek peněz,“ prozradil Večerníku sportovní manažer LHK Jiří Vykoukal.

Režim profi sportovce tak dostává za státem reálně nastolených podmínek pořádně na frak, což se zdaleka netýká pouze Jestřábů. „V řadě jiných klubů Chance ligy to momentálně probíhá stejně jako u nás. Tedy že hráči v jedné části dne samostatně potrénují a druhou část dne věnují jiné práci nebo brigádě, pokud si ji sehnali. Peníze za hokej, který se už delší dobu nehraje, jim šly dolů. A z něčeho živobytí zaplatit musí,“ pokrčil Vykoukal rameny.

Návrat do normálu zavládne v případě elhákáčka snad během tohoto týdne. „Je možné, že od pondělka 9. či od úterka 10. listopadu znovu odstartujeme společnou přípravu na ledě. Záleží ale na majiteli týmu, protože je potřeba z něčeho uhradit pronájem kluziště. Pokud jde o samotné členy mančaftu, ti určitě chtějí začít normálně makat při herních trénincích, co nejdříve to půjde. Chuť mají kluci po měsíci bez bruslení obrovskou, ovšem druhou a neméně důležitou věcí jsou za aktuální situace ve sportu i v celé společnosti finance,“ upozornil Vykoukal s tím, že pomoci zdejšímu hokeji nyní může statutární město Prostějov. „Je potřeba toto kritické období nějak přečkat, překonat,“ doplnil jestřábí manažer a někdejší špičkový obránce.