Černá Hora byla během uplynulého týdne dějištěm boxerského Mistrovství Evropy 2020 v juniorské kategorii. Českou republiku reprezentovalo ve městě Budva šest mladých talentů včetně jedné zástupkyně prostějovského regionu.

Kristýna Václavíková z oddílu SK Prostějov nastoupila ve váhové kategorii do 64 kilogramů a vzhledem k logicky nižšímu počtu účastnic za současné koronavirové situace šla rovnou do čtvrtfinále. V něm svedla naprosto vyrovnaný souboj s domácí Ninou Radenovič, které podlehla těsně na body. A obsadila tak dělené páté místo, jediné vítězství ji dělilo od zisku medaile. „Kika předvedla velice dobrý výkon, byla to obrovská bitva. Rozhodčí se nakonec přiklonili k domácí reprezentantce, ale zápas mohl klidně dopadnout i naopak,“ zhodnotil hlavní trenér dívčí části národního výběru ČR Martin Klíč, který evropský šampionát juniorů a juniorek sledoval na dálku z domova (zůstal v Prostějově kvůli narození dcerky).

Další dvě jeho reprezentační svěřenkyně přitom v Budvě na cenný kov dosáhly: olomoucká Claudia Tóthová i krnovská Veronika Zajícová. „Z holek mám ohromnou radost. Makají na sobě a tahle poctivá práce se jim vyplatila, nezbývá než pogratulovat,“ konstatoval spokojený Klíč.

Teď už je v bulharské Sofii, kde se 23. listopadu až 3. prosince (tedy ode dneška) koná ME kadetů a kadetek. Tentokrát vyslal na Balkán své želízko do ohně klub BC DTJ Prostějov, neboť prodávat své schopnosti v metropoli Bulharska bude jeho člen Filip Jílek ve váze do 57 kilogramů. „S ohledem na současná hygienická omezení nebylo jednoduché, aby se na Evropu mohl v Česku plnohodnotně připravovat. Ale zvládli jsme to v rámci možností myslím kvalitně a věřím, že určitě může zabojovat o medaili. Uvidíme, jaká se sjede konkurence, každopádně Filip je velký talent i dříč. Na mezinárodní scéně může uspět,“ říkal Klíč před cestou na kontinentální šampionát kadetské kategorie.