Podruhé v řadě nastoupili basketbalisté BCM Orli Prostějov v 1. lize na domácí palubovce a opět slavili vítězství. Snakes Ostrava porazili v rámci 10. kola druhé nejvyšší soutěže vysoko 87:56, když klíčový náskok získali především ve druhé čtvrtině. Po čtvrtém úspěchu v sezóně se udrželi v kontaktu se středem tabulky východní skupiny soutěže.

Až do páté minuty pátečního souboje domácí basketbalisté prohrávali a chvíli jim trvalo, než se dostali do provozní teploty. Za stavu 7:12 se do soupeře pořádně zakousli a sérií čtrnácti bodů v řadě se během krátkého úseku dostali rychle do utkání, a navíc Ostravě ukázali, že si půjdou velkým nasazením pro vítězství. Tomu odpovídal také stav 25:15 po první čtvrtině.

Další pokračování poločasu definitivně zlomilo odpor hostů. Ti se ve druhé periodě trápili při zakončení a dali pouze osm bodů. Sedm jich zaznamenal veterán Stehlík, zbytek sestavy přidal jediný a toho Hanáci patřičně využili. Poločas vyhráli vysoko 52:53, když ve druhé části zaznamenali sedmadvacet bodů.

Na začátku třetí čtvrtiny domácí zpočátku bojovali s menší koncentrací a dovolili soupeři několik snadných košů. Navíc se rychle dostali do problémů s fauly, čtyři osobní chyby měl už ve 23. minutě jediný klasický pivot Havel. I s tím si přesto Orli dokázali poradit a v závěru čtvrtiny se dostali zpět do vysokého tempa. Na 70:30 po třiceti minutách upravil poslední střelou Schneider.

Ostravští Snakes ještě ve 32. minutě stáhli vysokou ztrátu o šest bodů, o tři minuty později už ale Orli opět vedli 80:50 a příležitost dohrát utkání dostali mladíci ze střídačky. I ti se s výjimkou Varsíka zapsali mezi střelce a přispěli k přesvědčivému vítězství.

ÚSTY TRENÉRA

Michal Pešta – BCM Orli Prostějov:

„Trefovali jsme střely, to bylo dobré. V některých minulých zápasech se to nepovedlo a neměli jsme se čeho chytit. To se tentokrát nestalo, proto se nám i snadněji bránilo. V prvním poločase se nám povedly dvě bodové šňůry, které zápas rozhodly. V závěru jsme mohli dát na palubovku juniory, i těm se dařilo. Je vidět, že tým si sedá, sebevědomí roste. Rozšiřujeme rotaci, to se nám bude v dalších zápasech hodit.“

KUPON:

1. LIGA BASKETBALISTŮ ČR, SKUPINA VÝCHOD – 10. KOLO

BCM Orli Prostějov – Snakes Ostrava

87:56 (25:15, 52:23, 70:40)

Sestava a body Prostějova: Klepač 25, Rytíř 15, Havel, Dokoupil 14, Müller 11, Sabol 3, Schneider 2, Kalish, Slavík, Jenčík 1, Malčík, Varsík

Nejlepší střelci Ostravy: Jakel 17, Stehlík 14, Pavelek, Voráč 9.

Trojky: 9:6. Osobní chyby: 26:20. Trestné hody: 19/10: 34/20. Doskoky: 56:47.

1. LIGA BASKETBALISTŮ, skupina Východ

ostatní výsledky 10. kola: Zlín – Nový Jičín 87:75 (26:17, 42:42, 71:59). Nejvíce bodů: Nehoda 27, Szarowski 25, Krutílek 12, Šiška 9 – Snopek 18, Prošek 16, Janík 15, Havlík 13 * Pardubice – Vysočina 78:56 (24:7, 36:31, 59:47). Nejvíce bodů: Lukeš 18, Dvořák 14, Drábek 14, Mikuláš 13 – Sedmík 18, Číha 13, Maňák 8, Plešingr 8 * Svitavy – Opava „B“ 110:52 (30:14, 53:26, 87:38). Nejvíce bodů: Slezák 27, Jansa 19, Hlobil 16, Jokl 11 – M. Kurečka 12, Mička 10, Štěpánek 10, Š. Kurečka 9 * Brno U 23 – Olomouc 77:68 (21:17 43:33, 56:50). Nejvíce bodů: Houzar 23, Š. Svoboda 17, Strašák 10, Křivánek 9 – Nosek 16, Srník 14, Kotala 13, Olbort 9