Na první vítězství v nadstavbové části první ligy i po třetím kole čekají basketbalisté Prostějova. Orli se představili na půdě Liberce a prohráli 56:76, když se soupeřem drželi krok pouze do 15. minuty pátečního utkání.

Díky výbornému začátku se Orli rychle dostali do zajímavého vedení. V polovině šesté minuty vedli po trestném hodu Kalishe 15:7 a domácí sestava byla ve velkých obtížích. Přesto dokázala reagovat. Výrazně přitlačili v obraně a basketbalistům Prostějova se přestalo dařit při zakončení. Postupně o nadějný náskok přišli a necelé dvě minuty před koncem desetiminutovky vyrovnával na 15:15 liberecký Výcha. Nerozhodně 17:17 skončila také celá perioda, když poslední koš zaznamenal stejný hráč po samostatné akci.

1. LIGA BASKETBALISTŮ ČR; PLAY-OUT – skupina o 13. až 20. místo

BA LYNX Liberec – BCM Orli Prostějov

76:56 (17:17, 39:31, 60:48)

Nejvíce bodů Liberce: Olejník, Kořínek 17, Hojdar 12

Sestava a body Prostějova: Rytíř 15, Havel 9, Klepač, Slavík 8, Müller 6, Varsík 5, Kalish 3, Schneider 2, Komárek

Trojky: 7:6. Fauly: 18:18. Trestné hody: 11/25 – 10/16. Doskoky: 43:35

HLAS TRENÉRA

Michal Pešta – BCM Orli Prostějov:

„Domácí hráli opravdu tvrdě, hodně atleticky a prakticky po celý zápas nás presovali v obraně. Přesto jsme se dostali k řadě otevřených střel. Bohužel jsme je nedokázali často proměnit. Hlavním problémem byly naše ztráty, po kterých nás Liberec téměř pokaždé dokázal potrestat. Mrzí mě i koncovka, ve které jsme nabrali deset bodů ztráty za tři minuty, to nemůžeme dělat.“

1. liga basketbalistů – play-out

Ostatní výsledky 3. kola: Jihlava – SP Basket 69:95 (21:23, 37:51, 50:66). Nejvíce bodů: Maňák 25, Plešingr 20, Ciga 8 – Hřebík 21, Blažek 19, Staniszewski 18 * Pelhřimov – Ostrava 67:76 (20:19, 32:37, 46:61). Nejvíce bodů: Benák 14, Grunt 14, Linis 12 – Jakel 20, Micka 20, Stehlík 10.

PRŮBĚŽNÁ TABULKA SKUPINY O 13. – 20. MÍSTO

1.  Liberec           21          10          11          1536:1527          31

2. Pardubice       20          7             13          1359:1557          27

3.  Prostějov      21          6            15          1338:1498        27

4. Ostrava            21          5             16          1641:1737          26

5. SP Basket        21          5             16          1466:1777          26

5.  Chomutov      20          5             15          1478:1718          26

7.  Pelhřimov      21          3             18          1201:1696          24

8. Vysočina         21          1             20          1206:1900          22

KAM PŘÍŠTĚ

4. kolo, pátek 3. března, 19.00 hodin: Prostějov – Chomutov, Pardubice – Liberec (20.00), Ostrava – SP Basket (neděle 5. března, 17.00), Pelhřimov – Jihlava (neděle 5. března, 18.00).