Na posílený Snakes Ostrava basketbalisté Prostějova v utkání 6. prvoligového kola nestačili. Domácím výrazně pomohli pendlující hráči z Kooperativa NBL. Mička s Jakelem dohromady zaznamenali pětačtyřicet bodů, pod porážkou Orlů 71:99 byl jejich výrazný podpis.

Už ve 2. minutě po dvou ziscích Klepač zařídil Orlům vedení 7:2 a agresivní obrana platila na soupeře také v dalších okamžicích střetnutí. Po čtyřech minutích měli hosté na své straně devítibodový náskok, o chvíli později se však osmělili také domácí. Hodně jim pomohl Jakel, kmenový hráč ostravské Nové huti. O změnu ve vedení se ale postaral Blačinský. Těžkou trojkou z rohu otočil na 20:19 pro hráče Snakes, kteří první čtvrtinu ovládli v poměru 26:23.

Na začátku druhé části otočili výsledek Kaštil s Kaliszem a Hanákům se zase začalo na chvíli lépe dýchat. Přesto si ani jeden z protivníků nedokázal vytvořit větší náskok, čemuž odpovídalo skóre 32:32 po patnácti minutách. Až pak Ostrava využila domácí palubovku ke šňůře jedenácti bodů v řadě, kterou utnul až dlouhou dvojkou Klepač. K poločasovému vedení 47:34 to ale domácím bohatě stačilo.

Necelé tři minuty po návratu z kabiny už hosté prohrávali o dvacet bodů 37:57 a marně hledali způsob, jak protivníka zastavit. Po chvilkovém vzepětí sice snížili na rozdíl šestnácti bodů, o další korekci výsledku se však připravili sami nepřesnou střelbou ze špatně zvolených pozic. Čtvrtinu dohrávali ve velkém útlumu a tomu odpovídalo nepříznivé skóre 45:72 po třiceti minutách.

Ani za rozhodnutého stavu hráči Snakes svého soupeře nešetřili a toužili poprvé v sezóně pokořit hranici stovky. Odevzdaná obrana Prostějova, která v poslední čtvrtině inkasovala sedmadvacet bodů, jim to hodně často usnadnila, přesto se diváci trojciferné číslovky těsně nedočkali.

ÚSTY TRENÉRA

Michal Pešta – BCM Orli Prostějov:

„První čtvrtina byla z naší strany dobrá. Na hřišti jsme plnili herní plán, fungovalo nám to. Od druhé části se ale naše hra úplně rozsypala. V útoku to bylo kostrbaté, z toho vycházely špatně zvolené střely. V obraně to bylo ještě horší. Tam jsme soupeře prakticky vůbec nedokázali zastavit. Každý se staral jen o svého hráče, chyběla tam výpomoc. Bylo to jedno velké mentální selhání.“

1. LIGA BASKETBALISTŮ, SKUPINA VÝCHOD – 6. KOLO

Snakes Ostrava – BCM Orli Prostějov

99:71 (26:23, 47:34, 72:45)

Nejvíce bodů Ostravy: Mička 26, Jakel 19, Blačinský 17, Voráč 15

Sestava a body Prostějova: Klepač 15, Kaštil 13, Nosek 12, Havel 11, Komárek, Sabol 5, Müller 4, Slavík, Varsík, Kalisz 2. Trenér: Michal Pešta

Trojky: 6:6. Fauly: 8:16. Trestné hody: 7/10 – 3/5. Doskoky: 45:31.

1. BASKETBALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD

Ostatní výsledky 6. kola: FASTAV Zlín – Královští sokoli 68:121 (14:27, 28:50, 50:84), BC Nový Jičín – Tuři Svitavy 80:81 (23:17, 46:36, 63:62), BK Opava B – BK VIVIDBOOKS Pardubice 91:75 (22:19, 48:35, 72:52), Basketbal Olomouc – BASKET Brno U23 59:90 (19:16, 27:42, 40:71)

PRŮBĚŽNÁ TABULKA:

1. Opava „B“                    6            6            0            544:439              12

2. Královští sokoli           6            4            2            544:449              10

3. Brno U23                      6            4            2            494:427              10

4. Svitavy                           6            4            2            524:467              10

5. Nový Jičín                      6            3            3            499:479              9

6. Pardubice                     6            3            3            471:488              9

7. Ostrava                         6            3            3            478:503              9

8. Zlín                                  6            1            5            478:560              7

9. Prostějov                     6            1            5            430:539              7

10. Olomouc                     6            1            5            435:546              7

7. kolo, neděle 29. října, 18.00 hodin: BCM Orli Prostějov – Opava B (27. 10., 19:00), Královští sokoli – Basketbal Olomouc (16:30), Tuři Svitavy – Snakes Ostrava (17:00), Brno U23 – Nový Jičín, Pardubice – Fastav Zlín