Hodně nepovedený vstup do zápasu a sedmiminutový střelecký výpadek ve druhé čtvrtině se podepsal pod porážku BCM Orli Prostějov 53:74 v Pardubicích. V prvním poločase hosté dali pouze jedenáct bodů a po přestávce už pouze stačili odvrátit hrozící debakl.

Pardubický výběr měl navrch hned od zahajovacího rozskoku. Dvouciferný náskok získal už ve 4. minutě po šňůře dvanácti bodů v řadě. Orli proměnili až šestou střelu ve chvíli, kdy už měli na svém kontě tři ztráty. Domácí dokázali potrestat téměř každou chybu soupeře a na začátku desáté minuty vedli poprvé o dvacet bodů po trojce Suchomela. Na 5:24 po první čtvrtině upravil z trestného hodu Müller.

Špatná střelecká úspěšnost prostějovských basketbalistů pokračovala i ve druhé desetiminutovce. Přes deset bodů se dostali až ve 13. minutě po koši Erika Klepače, který proměnil střelu z trojkové vzdálenosti. Následovala ale nejhorší pasáž Orlů v průběhu střetnutí. Do konce poločasu už nezaznamenali ani bod a Východočeši odskočili do vedení 51:11 po dvaceti minutách.

Přestávka hostujícímu týmu pomohla. Od třetí čtvrtiny se zlepšili, přestože již neměli reálnou naději na úspěch. Domácí přestali být produktivní na útočné polovině a přidali na své konto pouze jedenáct bodů. Hanáci naopak zlepšili své zakončení, důraznější byli také v obraně a zastavili rostoucí manko. Desetiminutovku vyhráli 20:11 a snížili průběžný výsledek na 31:62.

Podobný průběh měla také závěrečná desetiminutovka. Oba týmy daly dostatečný prostor všem hráčům sestavy, do střelecké listiny se tak zapsalo sedmnáct hráčů z devatenácti. Orly táhl především Klepač, autor sedmadvaceti bodů. S jeho přispěním basketbalisté Prostějova v závěrečné části stáhli ze svého manka dalších deset bodů, přesto se z výrazného vítězství radovali domácí.

HLAS TRENÉRA

Michal PEŠTA – BCM Orli Prostějov:

„První poločas neměl z naší strany s basketbalem nic společného. Tak se rozhodně nechceme prezentovat. Chybělo tam nasazení, srdce jsme nechali někde v kabině. Zlepšilo se to až ve druhém poločase, kdy už ale o výsledku bylo rozhodnuto. Přitom jsme narazili na soupeře, který se dal porazit. Špatným přístupem jsme ale o tuto možnost sami přišli. Věřím, že se z toho poučíme.“

1. LIGA BASKETBALISTŮ - 2. kolo

BK Vividbooks Pardubice – BCM Orli Prostějov

74:53

(24:5, 51:11, 62:31)

Nejlepší střelci: Dvořák, Novák 13, Kalný, Suchomel 11 – E. Klepač 27, Rytíř, Havel 7. Trojky: 3:4. Fauly: 19:21. Trestné hody: 27/11 – 15/9. Doskoky: 63:42.

1. LIGA MUŽŮ – výsledkový servis

2. kolo: Vysočina - Svitavy 58:92 (16:27, 29:52, 41:76). Nejvíce bodů: Janů 18, Plešingr 13, Dokulil 11, Maňák 10 – Slezák 27, Jansa 13, Jokl 13, Hlobil 11 * Olomouc - Opava 88:73 (32:15, 53:35, 72:56). Nejvíce bodů: Jirák 27, Žák 11, Srník 10, Štěpán 10 – Kurečka 19, Kavan 13, Ihring 12, Matějka 8 * Zlín - Ostrava 66:81 (16:28, 31:44, 46:66). Nejvíce bodů: Krutílek 15, Vošlajer 14, Prášil 9, Jedovnický 6 – Mička 25, Lukáč 17, Snopek 12, Jakel 8 * Nový Jičín - Brno 104:97 (27:13, 57:40, 79:69). Nejvíce bodů: Štěpánek 25, Havlík 18, Bukovjan 18, Týml 17 – Olbort 22, Houzar 19, Husták 14, Dáňa 13 * Pardubice - Prostějov 74:53 (24:5, 51:11, 62:31). Nejvíce bodů: Novák 13, Dvořák 13, Suchomel 11, Kalný 11 – Klepač 27, Rytíř 7, Havel 7, Trávníček 4.

Průběžná tabulka

1. Nový Jičín                2                 2                 0                 209             189             4

2. Snakes Ostrava      2                 2                 0                 174             157             4

3. Tuři Svitavy              2                 2                 0                 183             112             4

4. Basketbal Olomouc                   2                 1                 1                 179             166             3

5. BK Vividbooks Pardubice        2                 1                 1                 166             158             3

6. Basket Opava 2010                  2                 1                 1                 147             160             3

7. Basket Brno U23    2                 1                 1                 195             178             3

8. BC Vysočina           2                 0                 2                 130             166             2

9. STRABAG Zlín       2                 0                 2                 140             179             2

10. BCM Orli Prostějov          2             0             2             107          165          2

3. kolo: neděle 3. října, 16.00: Prostějov – Vysočina (pátek 1. října, 18.00), Opava – Zlín (pátek 1. října, 20.00), Ostrava – Nový Jičín (17.00), Brno – Pardubice, Svitavy – Olomouc.