Až poslední střela rozhodla o vítězi utkání 4. kola Kooperativa NBL mezi BK Redstone Olomoucko a BK Děčín. O domácí porážce 84:85 rozhodl v poslední sekundě šťastnou střelou Matěj Svoboda.

Olomoucko se poprvé do vedení dostalo až ve 3. minutě a v celém průběhu úvodní desetiminutovky se nedokázalo od svého soupeře výrazněji odpoutat. Domácí ani jednou nezkusili střelu za tři body, byli ovšem úspěšní při exekuci trestných hodů. Děčín totiž během periody hned devětkrát fauloval, což hráči BK Redstone potrestali třinácti body. S pomocí šestek dovedli čtvrtinu k remíze 21:21.

Ve druhé části poločasu se hodně rychle rozstřílel děčínský rozehrávač Šiška, který se už v 18. minutě dostal na 19 bodů. Hráči Olomoucka dlouho dokázali odpovídat především zpod koše. V závěru čtvrtiny už ale ani to nestačilo. Hostující Válečníci dokázali v 19. minutě po koši Gregga odskočit na 49:10 a Hanáci byli v úplné koncovce rádi, že snížili alespoň na 44:50.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Severočeši a rychle odskočili na rozdíl devíti bodů (47:56) a ve 26. minutě vedli po trojce Svobody dokonce 65:52. Olomoucko se v této pasáži trápilo v útoku. Hráčům chyběla lehkost, velkou agresivitou se přesto dokázali vrátit a v závěru čtvrtiny naznačili, že ještě není rozhodnuto. Děčín měl k dispozici poslední střelu, přesto se do poslední části vstupovalo za stavu 62:69, který dával naději oběma soupeřům.

Úvod závěrečné desetiminutovky přinesly tři neúspěšné domácí útoky v řadě, které mohly Válečníky znejistit. Dlouho se to nedařilo, zlepšení přišlo ve chvíli, kdy se hostům ve 37. vyfauloval Dodd a rázem snížili až na 76:80 a v poslední minutě otočili na 82:81 po smeči Wigginse. Stejný hráč pak zařídil vedení ještě z trestných hodů. Na vítězství to přesto bylo málo.

Robert SKIBNIEWSKI – BK Redstone Olomoucko:

„Porážka je pro nás nepříjemná. Určitě jsme utkání neztratili poslední střelou, během zápasu jsme prohrávali i o třináct bodů, týmu se nedařilo. Poslední čtvrtina však opět ukázala, že můžeme hrát s každým. Bohužel to nestačilo na úspěch. Víc než porážka mě osobně mrzí zranění Filipa Halady, který musel odstoupit v průběhu prvního poločasu. To je pro nás velká ztráta.“

Tomáš GREPL – BK Armex Děčín:

„Za takové vítězství jsme hodně rádi, protože jsme úspěch už potřebovali. Na palubovkách soupeřů to pro nás nebude nikdy snadné, i z tohoto pohledu má velkou cenu. Zasloužili jsme si vyhrát, protože tři čtvrtiny jsme byli lepší. Domácí se ale zvedli a nakonec z toho bylo drama. Vyhrál šťastnější. Nám vyšla poslední střela, na kterou nebyl téměř žádný čas, to se nestává.“

1 ERA Basketball Nymburk 5 5 0 491:373 100.0
2 BK Opava 4 3 1 386:321 75.0
3 Basket Brno 4 3 1 356:310 75.0
4 USK Praha 4 3 1 367:330 75.0
5 BK JIP Pardubice 3 2 1 247:253 66.7
6 Královští sokoli 5 3 2 395:434 60.0
7 SLUNETA Ústí nad Labem 4 2 2 312:303 50.0
8 BC GEOSAN Kolín 5 2 3 440:442 40.0