Velké srdce a obrovskou bojovnost ukázali basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko v Kolíně, kde přes poločasovou ztrátu sedmnácti bodů dotáhli zápas do prodloužení. V nastavení Hanáci už na hodně zkušenou sestavu soupeře nestačili. Prohráli 94:102, přesto naznačili, že na poslední místo v tabulce nepatří.

Bronzový tým z poslední sezóny získal už na začátku páté minuty po trojce Číže náskok osmi bodů (15:7) a ukázal, kdo je favorit utkání. Hosté ale nepřijeli pouze na výlet a rychle se dostali na rozdíl koše. Kolínští střelci se však i nadále činili a ukazovali, že na vlastní palubovce jsou opravdu doma. Potvrdil to také Rožánek, který přesně zamířil z dálky a jedenáct sekund před klaksonem tak upravil na 25:17 po první čtvrtině.

Basketbalisté BK REDSTONE drželi ve druhé čtvrtině s favoritem krok dalších sedm minut. V 17. minutě Feštr snížil na 39:31, závěr poločasu ale patřil kolínskému výběru. Na palubovce řádil především jeho lídr Číž podporovaný Lošonským a Jelínkem. Po trojce kolínského rozehrávače Olomoucko prohrávalo minutu před přestávkou o devatenáct bodů a do pauzy pouze snížilo na 37:54.

Zlepšení přišlo po změně stran. Dvě trojky Erika Klepače a jedna Feštra znamenaly snížení na 51:62 v polovině třetí čtvrtiny. Bodově se přidali také další hráči a najednou bylo o co hrát. Kolínští hráči ztratili klid a před poslední částí měli k dispozici pouze náskok osmi bodů (70:62).

Výkon hostující sestavy gradoval ve čtvrté desetiminutovce. Neustále sice prohrával, rval se ovšem o každý bod a postupně ztrátu likvidoval. Poprvé skóre vyrovnal Erik Klepač ve 33. minutě a nerozhodné skóre si Hanáci vynutili i v samém závěru, když tři sekundy před koncem srovnal na 86:86 Feštr. Na začátku prodloužení mohl otočit výsledek Kněževič, ani jeden trestný hod ale neproměnil a v dalším průběhu nastavení byl domácí celek přesnější při zakončení.

Michal PEKÁREK – BK REDSTONE Olomoucko:

„Domácí byli lepší v prvním poločase, kdy jsme nehráli dobře v obraně. Něco jsme si v šatně řekli, změnili jsme obranu a mělo to ten efekt, že jsme dotáhli zápas do prodloužení. Bohužel jsme nezvládli posledních pět minut prodloužení a bohužel nám zase utekl zápas, ve kterém jsme hráli vyrovnanou koncovku, dá se říct. Věřím, že když takhle kluci budou bojovat a takto přistupovat ke každému zápasu, tak ten zvrat přijde a vítězství se dostaví.“

Miroslav SODOMA – BC GEOSAN Kolín:

„Za výhru jsme nesmírně rádi. Potvrdila se stará pravda, že povinné vítězství se rodí hrozně těžce, což se tady jednoznačně stalo. Olomoucko hrálo s větším nadšením, bojovalo, když se přesto podívám, tak vlastně nevedlo ani jednou v zápase, i přesto se stejně šlo do prodloužení. Chyba je samozřejmě na naší straně. Pánbůh zaplať, dokázali jsme na poslední chvíli zmobilizovat své síly a povinnou a důležitou výhru prostě získat.“

který se přesně zamířil z dálky jedenáct sekund před klaksonem upravil na 25:17 po první čtvrtině.

který přesně zamířil z dálky a jedenáct sekund před klaksonem tak upravil na 25:17 po první čtvrtině.