Jednu excelentní desetiminutovku odehráli basketbalisté BK Redstone Olomoucko na půdě Pardubic, jinak ovšem za svým soupeřem zaostávali. V klíčové třetí čtvrtině dali pouze osm bodů a také proto po výsledku 60:91 zapsali do tabulky třetí porážku v řadě.

Po trojce Feštra sice hosté na začátku utkání vedli 3:2, v dalších minutách byli lepší Východočeši a trestali malou střeleckou úspěšnost Olomoucka. Po čtyřbodové akci Vyorala vedli v 5. minutě 16:8 a až do konce čtvrtiny na palubovce dominovali. Nedovolili soupeři ani jeden útočný doskok, i díky tomu po deseti minutách vedli 20:10, když hráči z hanácké metropole proměnili jen čtyři z dvanáct střel.

Co se nepodařilo v úvodu, začalo vycházet ve druhé části utkání. Zlepšená obrana nedovolila Pardubicím snadné koše a k tomu se přidala také lepší muška v útoku. V 15. minutě Kněževič otočil na 22:24 a pak přišly hvězdné okamžiky Feštra, který v krátkém sledu proměnil tři trojky a udržel svůj tým ve vedení. V poločase měl BK Redstone na své straně při skóre 3933 náskok šesti bodů.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Šnůrou devíti bodů překlopili skóre na svoji stranu, až pak Nikolič kontroval střelou z dálky. Pardubice přesto měly více ze hry. Ve 26 minutě se odpoutaly na 50:44 po trojce Burdy. Další domácí body přidal po střelách z dálky Pekárek a Olomoucko mělo opět dvouciferné manko. Po třiceti minutách prohrávalo 47:60, když současně s klaksonem dovolilo zakončit Waltonovi.

Do poslední části vstoupili hosté s velkou agresivitou a už během čtyř minut nasbírali pět osobních chyb, a navíc kupili ztráty na útočné polovině. Pardubice to dokázaly okamžitě využít a ve 34. minutě odskočily na 71:51, což jim stačilo na klidnou koncovku celého zápasu, ve které ještě své vedení zvýraznily.

Miljan ČUROVIČ – BK REDSTONE Olomoucko:

„První poločas a především druhá čtvrtina se nám povedly. Po přestávce nastoupilo na palubovku jiné družstvo, nevím, co se stalo. Čekal jsem, že může přijít slabší chvilka, překvapilo mě ale, jak byla dlouhá. Ukázali jsme určitý progres, na silné Pardubice to nestačilo. Kdybychom zůstali pevní, jako ve druhé desetiminutovce, mohlo to skončit lépe. Trápí nás nesehranost, musíme vydržet. Čas bude pracovat pro nás.“

Dino REPEŠA – BK JIP Pardubice:

„Slušný vstup do zápasu nás uspal. Ve druhé desetiminutovce jsme přestali být důrazní v obraně a napadání rozehrávačů. Soupeř měl díky tomu více prostoru a ukázal, že se nesmí podcenit. V kabině to hráči naštěstí pochopili a tomu odpovídal náš výkon po návratu na palubovku. Rychle jsme získali potřebnou pohodu a v závěru utkání už byli jednoznačně lepší.