Podle předpokladů dopadlo utkání 18. kola Kooperativa NBL mezi BK Redstone Olomoucko a Nymburkem. Český mistr vyhrál 126:90, když klíčový náskok získal už v průběhu prvního poločasu.

Favorit se do vedení dostal poprvé ve 3. minutě a domácím pak už pouze v jednom případě dovolil vyrovnat. Dvouciferný rozdíl mezi soupeři poprvé zařídil nymburský Harding v 7. minutě, když po jeho trojce vedli hosté 20:8. Olomoucko se několikrát dotáhlo na rozdíl osmi bodů, v koncovce čtvrtiny ale chybovalo na útočné i obranné polovině a po deseti minutách prohrávalo 18:31.

Po dalších dvou minutách hosté natáhli své vedení na 39:18 a diktovali tempo hry. Celek BK Redstone dokázal odpovědět šňůrou šesti bodů, pak se však celek Nymburka opět rozběhl naplno a začal své vedení navyšovat. Tři minuty před koncem druhé čtvrtiny zaznamenal Harding dvě trojky v řadě, přidal se také Váňa a také díky tomu polabský celek odskočil na 66:37 po dvaceti minutách.

Po necelé minutě druhého poločasu Nymburk natáhl své vedení na rozdíl třiceti bodů, domácí přes krajně nepříznivý stav stále bojovali. Třetí čtvrtina proto nabídla vyrovnanou partii. Olomoucko se totiž zlepšilo při střelbě z dálky a nepřipustilo, aby se rozdíl mezi soupeři ještě více navýšil. Třetí čtvrtinu domácí prohráli pouze o pět bodů 30:35 a do poslední části vstupovali za stavu 67:101.

Divoká přestřelka v systému koš za koš pokračovala do 36. minuty, v níž hostující Ross trefil dvě trojky v řadě a upravil na 78:118. Další nápor domácí zastavili oddechovým časem a závěrečnou pasáž prohráli pouze o dva body (23:25).

Miljan ČUROVIČ – BK Redstone Olomoucko:

„Především závěr zápasu připomínal předvánoční exhibici. To už bylo dávno o výsledku rozhodnuto. V prvním poločase nám chyběla větší energie, byli jsme zakřiknutí, takže kvůli tomu nabrali rozhodující ztrátu. Po přestávce se to zlepšilo. Naše bojovnost byla lepší. Nymburk dnes nepatří mezi týmy, které bychom měli porážet, výsledek přesto mohl být o něco příznivější.“

Aleksander SEKULIČ – ERA Basketball Nymburk:

„Pro diváky to bylo docela hezké utkání, hlavně ve druhém poločase, kdy padalo hodně bodů. Olomoucku se dařilo v útoku, tak jsme ho úplně nezastavili. Z pohledu naší hry se potřebujeme zlepšit ve všech aspektech hry. Především v obraně jsme neodehráli dobré utkání.“