Široké sportovní veřejnosti sice ne moc známého, ale přesto výborného hobby cyklistu má prostějovský region. Jmenuje se Pavel Kremla, pochází z Prostějova, momentálně žije ve Skalce a nedávno vyhrál ve věkové kategorii nad 60 let cyklistický závod ČT Author Cupu 2021 na horských kolech v Bedřichově!

„Jsme přibližně desetičlenná parta kamarádů, co třikrát až čtyřikrát týdně vyráží na kola, protože nás jezdit hodně baví. Ročně našlapeme mezi osmi až deseti tisíci kilometry a pravidelně každý rok absolvujeme právě Author Cup v Bedřichově, což je náš oblíbený závod,“ prozradil Večerníku Pavel Kremla.

Letos v severních Čechách korunoval svá tamní úspěšná vystoupení z předchozích let. „Už několikrát jsem mezi veterány skončil v první desítce, jednou jsem byl pátý, potom sedmý nebo devátý. Tentokrát se mi však zadařilo opravdu hodně a povedlo se zvítězit,“ konstatoval Kremla s radostí v hlase.

Náročnou trať v horském terénu o délce téměř sedmdesáti kilometrů urazil v čase 2 hodiny a 18 minut, což v absolutním pořadí bez rozdílu kategorií znamenalo v konkurenci tří a půl tisícovky účastníků výborné umístění v sedmé desítce. „Nejlepší ze všech Jan Strož to zajel těsně pod dvě hodiny, ale to je profík ve věku mého vnuka,“ zasmál se Kremla.

Sám je synovcem známé legendy prostějovského korfbalu Jiřího Kremly a opravdu velmi vášnivým cyklistou. „S kamarády jezdíme na kolech už nějakých dvanáct nebo třináct let. A dokud budeme moct, tak u toho určitě vydržíme,“ ujistil nadšený kolečkář, který například na loňském silničním mistrovství republiky vybojoval mezi veterány stříbro v závodě s hromadným startem a čtvrtou pozici v časovce.