Slabý začátek, zvednutí po poločase, ale také velké kiksy v obraně, které Vrahovice srazily definitivně. Přesně taková podívaná byla v sobotu ve Vrahovicích. Sem zajel lídr soutěže z Brodku u Prostějova. A po většinu zápasu s přehledem splňoval svou roli favorita. Celek z jihu regionu byl více na míči, častěji v šancích a také aktivně napadal rozehrávku soupeře. Právě chyby v ní a nejistota brankáře nakonec Vrahovice definitivně potopily. Skóre se zastavilo až na výsledku 1:7, přičemž čestný úspěch domácí tým přidal až těsně před koncem.

Do zápasu hosté doslova vlétli. Už ve 2. minutě měl velkou šanci Kordzik, hosté z ní vydolovali alespoň roh. Krátce poté se dostal ke střele Janura, byla ale slaboučká a brankář s ní neměl problém. Následně si tentýž hráč v další akci doběhl do vápna pro faul. Dvořák nařízenou penaltu proměnil a poslal hosty do vedení. A Brodek útočil dál, Janura posílal míč po pěkné akci na druhou tyč, nikdo nezachytil. V 9. minutě Kordzik zpracoval míč, následně jej ale poslal mimo. Domácí se hlavně bránili, brzy navíc Doležel viděl žlutou kartu. A v 16. minutě padla další branka, znovu na straně Vrahovic. Švéda s Dvořákem si několikrát vyměnili míč, přičemž první jmenovaný proměnil na bližší tyč – 0:2.

I další děj přinášel šance hostí. Ve 23. minutě mohl Švéda navýšit, nicméně brankář byl rychlejší. Až ve 28. minutě si domácí připsali první větší šanci. Bukovec střílel z otočky, avšak minul. Na druhé straně byl znovu aktivní Švéda, tentokrát ale trefil jen brankáře. Brodek byl nadále aktivnějším týmem, velká převaha ze začátku zápasu však už byla pryč. A připomínali se i domácí. Bukovec trefil z úhlu bok branky. Ve 34. minutě to vypadalo, že bude Brodek vést už 3:0, byl ale odpískán ofsajd. Hostující Dvořák byl také blízko branky, brankář byl ale u pravé tyče pohotový. Kratochvíl odpověděl velkou příležitostí, kdy ale hlavou poslal míč ze standardky mimo. 43. minuta pak přinesla situaci, která byla předzvěstí druhého poločasu, Vrahovice mizerně rozehrály, Janura ale vystřelil hodně slabě. Skóre se tedy neměnilo.

Druhá půle přinesla více šancí domácích. Ale také jejich horší rozehrávku, která je definitivně stála zápas. Přitom zprvu Vrahovice hrozily, Dvořák hned zkraje poločasu po rychlé akci snížil, byl ale odpískán ofsajd. 50. minuta přinesla dobře kopnutou standardku Matouška a následnou hlavičku Lukáše Fryse vedle. A šance přibývaly, Švéda z osy střílel mimo, v 53. minutě už se ale prosadil po vystihnutí rozehrávky soupeře Giovanni Janura – 0:3. Vrahovice krátce poté pokazily další rozehrávku. K míči se dostal ze druhé vlny Matoušek, který střelou po zemi z dálky překonal Rubáčka.

Vrahovice ale mohly v 64. minutě snížit. Dvořák Jan zakončoval do poloprázdné brány, Ondřej Frys ale na brankové čáře snížení zabránil. Poté přišla pasáž hry, kdy domácí byli v laufu. Nejprve šlo mimo zakončení hlavou, v 75. minutě měl další šanci Dvořák. Ale marná snaha, poté totiž Brodek začal znovu střílet. V 78. minutě nejprve Jamrich nastřelil brankáře. Poté sice Brodek v protiakci přišel o míč, ale rozehrávka domácích se nepovedla a po nahrávce do vápna to bylo už 0:5. Na 0:6 navíc záhy mohli upravit Brodečtí poté, co brankář podklouzl atakován soupeřem. V 83. minutě už to ale o šest bylo, když Rubáček neudržel míč, ten mu vypadl před dobíhajícího Januru, který završil hattrick. Hned nato ze druhé penalty v zápase s přehledem na 0:7 navýšil Grulich. Domácí se ale přeci jen dočkali. Minutu a něco před koncem využil přesnou hlavičkou centr Jan Dvořák. Mizérii Vrahovic už ale jen nepatrně zmírnil.

David MEZULIÁNEK – Vrahovice

„Takový zápas se stane. Mám ale pocit, že jsme asi ještě z Brodku u Konice nerozmrzli. Porazili jsme se sami. Prochrápali jsme absolutně první poločas. Druhý byl možná trochu lepší ohledně bojovnosti. Ale takové individuální chyby, co jsem dnes viděl, toho už jsem dlouho nebyl svědkem. Myslím si, že jsme dostali pořádného facana. Kluci si budou muset promluvit mezi sebou a říct si, co a jak dále.“

Vít HOCHMAN – Brodek u Prostějova

„Spokojený samozřejmě jsem, kromě posledního gólu, který byl zbytečný. Očekával jsem, že aspoň na deset minut soupeř vyrukuje s nátlakem. Od začátku ale čekal, což nám celkem vyhovovalo, protože kombinačně hrát docela umíme. Takže s tím jsem naprosto spokojený, byly tam dobré náběhy do lajny, to, co chceme, aby hráli hráči, aby tam bylo nabíhání do volných prostorů, jejich otevírání a dostatečné doplnění. A aby tam bylo zakončení také. To vše se povedlo, jsme tedy spokojení.“

PŘEBOR OFS Prostějov-II. třída - 15. kolo

Sokol Vrahovice

Sokol Brodek u Prostějova

1:7 (0:2)

Branky: 89. J. Dvořák – 53., 78. a 83. Janura, 5. Z. Dvořák z penalty, 16. Švéda, 57. Matoušek, 85. Grulich z penalty. Rozhodčí: Protivánek – Kubalák, Holinka. Žluté karty: 13. Doležel, 56. J. Dvořák, 64. Hanák, 72. Jamrich – 86. Grulich. Diváků: 140.

Sestava Vrahovic: Rubáček – Vybíral, Petík, Fabiánek, Vitásek – Drmola, Doležel, M. Kratochvíl, Jamrich – Dvořák, Bukovec. Střídali: Jano, Hanák, Němec, Varga, Kovačevič, Prucek. Trenér: David Mezuliánek.

Sestava Brodku u Prostějova: Vystavěl – L. Frys, T. Bureš, O. Frys, Zatloukal – Kordzik, Harazin, Matoušek, Dvořák – Janura, Švéda. Střídal: Crhonek, Mk. Mudrla, Mt. Mudrla, Zbořil, Grulich, Nehera, Jelínek. Trenér: Vít Hochman.

Přebor OFS II. tř.

15. kolo: Olšany – Vícov 1:5 (0:4). Branky: 65. Lobodáš – 24. Pliska, 25. Ježek, 37. Rajnoha, 42. Kvapil, 73. Vávra. Žluté karty: 49. Pospíšil, 80. Marek – 21. Pagáč, 22. Mlčoch, 76. Vávra, 86. Kvapil. * Vrahovice – Brodek u PV 1:7 (0:2). Branky: 89. Dvořák – 53., 78. a 83. Janura, 5. Dvořák, 16. Švéda, 57. Matoušek, 85. Grulich. Žluté karty: 13. Doležel, 56. Dvořák, 64. Hanák, 72. Jamrich (všichni V). * Nezamyslice – Plumlov „B“ 2:1pk (1:0). Branky: 15. Špička – 80. Gryglák. Žluté karty: 57. Hájek, 65. Stejkora – 72. Chmelař. * Určice „B“ – Brodek u Konice 5:1 (1:1). Branky: 23., 67. a 84. Javořík, 60. Ščudla (vl.), 65. Vodák – 24. Kschwend. Žluté karty: 71. Burget H., 73. Burget J. * Němčice n./H. – Dobromilice 0:3 (0:2). Branky: 28. a 63. Blumenstein, 19. Neděla. Žluté karty: 11. Korčák – 55. václavík, 76. Blumenstein. Červená karta: 28. tomek (N). * Kralice n./H „B“ – Tištín 2:0 (1:0). Branky: 43. a 71. Pejřimovský. * Ptení – Držovice 3:6 (1:2). Branky: 44., 70. a 81. Novák – 27., 65. a 75. Bross, 16. a 90. Solano, 65. Koutný. Žluté karty: 24. Doležel, 77. Holinka.

1.                 Brodek u PV                   16                15                0                  1                  59:17           43                2

2.                 Vícov           16                13                0                  3                  47:19           38                2

3.                 Kralice n./H. "B"             16                11                0                  5                  53:27           33                1

4.                 Držovice      16                10                0                  6                  40:35           32                0

5.                 Určice "B"   16                9                  0                  7                  57:42           27                1

6.                 Nezamyslice                    16                9                  0                  7                  38:31           27                1

7.                 Plumlov "B" 16                9                  0                  7                  38:33           25                3

8.                 Dobromilice 16                7                  0                  9                  41:40           22                3

9.                 Vrahovice    16                7                  0                  9                  31:48           21                3

10.               Brodek u Konice             16                7                  0                  9                  31:48           19                2

11.               Olšany         16                6                  0                  10                39:56           17                1

12.               Němčice n./H.                16                3                  0                  13                32:46           13                0

13.               Ptení           16                4                  0                  12                27:45           12                1

14.               Tištín           16                2                  0                  14                21:67           7                  0