Potvrdit zlepšující se formu a výsledky vyráželi ve středu fotbalisté Prostějova do Opavy. Zde mohli navázat na předešlá dvě utkání, ze kterých uhráli čtyři body. Bohužel, nepovedlo se. Eskáčko šlo sice zásluhou Omaleho do vedení, ještě v prvním poločase ale Opava vyrovnala. A ve druhém dokonal z prostějovského pohledu dílo zkázy Janoščín. Přes neúspěch zůstává i po středě Prostějov devátý.

Úvod zápasu patřil Opavě, která byla více na míči a nebezpečnější. Paradoxně však skóroval Solomon Omale, který dorazil své vlastní zakončení – 0:1. Opava si poté udržovala převahu. Nebezpečný byl zejména Helešic, v 17. i 24. minutě však nebyl přesný. Prostějov naopak zahrozil dalekonosným projektilem Schaffartzika. Právě Helešic se ale ve 32. minutě už dokázal prosadit, když dokázal překopnout zeď – 1:1. Ještě do poločasu domácí sehráli přečíslení tří hráčů na dva, jenže to zůstalo bez zakončení.

Druhá půle začala trochu jinak. Zprvu se Prostějov snažil být aktivní. Nicméně postupem času převzali domácí iniciativu. Nejprve nebyl daleko od velké šance Didiba, ale míč se nešťastně pro něj odrazil za čáru. Opava poté tlačila a tlačila, vytvořila si vícero rohů a standardních situací. Ale nedařilo se jí dostat do zakončení. V 76. minutě se do něj málem dostal Bílek, nicméně s pomocí faulu eskáčko odolalo. V 81. minutě se pak potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Nejprve prostějovský útočník neproměnil, následně se hlavou dokázal prosadit Janoščín. V 88. minutě mohl Opavě výhru pojistit Bílek, nebyl ale ze standardky přesný. Eskáčku už ale stejně na vyrovnání nezbylo dost času.

23. kolo Fortuna:Národní ligy

SFC Opava – 1. SK Prostějov 2:1 (1:1)

Branky: 32. Helešic, 81. Janoščín – 12. Omale. Rozhodčí: Opočenský – Hurych, Černovič. Žluté karty: 19. Rychlý – 15. Omale, 24. Bartolomeu, 85. Zukal. Střely: 6:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:8.

Sestavy:

SFC Opava: Digaňa – Celba, Janoščín, Žídek, Kadlec – Rychlý (71. M. Bílek), Didiba (79. Macháček) – Šigut (79. Šcudla), Darmovzal, Helešic (71. Kopečný) – Rataj (71. Kramář). Trenér: Roman West.

1.SK Prostějov: Bárta – Stříž (46. Amobi), Zukal, Schaffartzik, Zapletal – Hönig (85. Bialek), Omale, Kopřiva (68. Jiráček), Urbanec – Koudelka (C), Bartolomeu. Trenér: Daniel Šmejkal.