Poslední utkání před vlastními diváky čekalo ve středu prostějovské eskáčko. Tým se představil proti šestému Varnsdorfu. První půle nepřinesla moc šancí, hosté se ale dostali do vedení. Ve druhé pak proměnili naopak téměř vše, k čemu se dostali. Výsledkem byla jasná výhry hostí 0:4.

V 5. minutě padla první střela zápasu, Kušej minul. Bárta na druhé straně rozehrál na soupeře, právě Kušej pak situaci zachraňoval. Varnsdorf byl víc na míči, ke střelám se však nedostával. Dobrou šanci ukázal Hönig, když poslal do strany Kopřivovi, ten vystřelil z úhlu, míč ale byl sražen mimo. Narážečka Kušeje se Střížem skončila nepřesnou střelou Koudelky. Ve 35. minutě se prosadili hosté. Krátce poté se naopak prosadil Varnsdorf: Střela po zemi byla ve vápně sražená k pravé tyči – 0:1. Bárta stihl před přestávkou ještě vyboxovat nebezpečnou standardku. Střely mezi tři tyče už se diváci nedočkali.

Už v 51. minutě se prosadil podruhé Radosta. Tentokrát nahrávka na druhou tyč Varnsdorfu prošla. Radosta poté vrátil míč na levou tyč, do protipohybu Bárty. Prostějov reagoval tlakem, obrana jej ale ustála. A pak se připomněl znovu Varnsdorf. Radosta nedokázal v přečíslení nahrát. Pak si ale Schön udělal prostor, potáhl si míč do strany a překonal vytaženého Bártu potřetí – 0:3. Následně se hosté zatáhli a nechali hrát eskáčko. To sice musel zachraňovat v jednom případě Bialek odkopem z brankové čáry. Jinak ale hráli domácí. Bartolomeu trefil boční síť, Kušej si vybojoval penaltu, ale neproměnil. V závěru naopak ještě zvětšil brankový rozdíl úspěšnou penaltou Dordič.

29. kolo Fortuna:Národní ligy

1.SK Prostějov – FK Varnsdorf 0:4 (0:1)

Branky: 35. a 51. Radosta, 65. Schon, 90. z penalty Dordič. Rozhodčí: Opočenský – Vyhnanovský, Žurovec. Žluté karty: 53. Urbanec, 70. Jiráček – 18. D. Žák. Střely: 3:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:1.

1.SK Prostějov: Bárta – Stříž, Schaffartzik, Bialek, Urbanec – Kušej, Jiráček, Kopřiva, Hönig (55. Píchal) – Bartolomeu (75. Amobi), Koudelka (C) (69. Zukal). Trenér: Daniel Šmejkal.

FK Varnsdorf: Vaňák – Bína (46. Heppner), Kouřil, M. Richter, Kubista, O. Bláha (87. Hušek) – Ondráček (59. Schön), Radosta (73. Pajkrt), Rudnytskyy (C) (59. Kocourek) – Dordić, D. Žák. Trenér: Pavel Drsek.