Také poslední předprázdninové vydání nabízí seriál FOTBAL EXTRA, který pravidelně přinášíme na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, a to tentokrát hned několik dalších dílů. Zatímco předminule jsme vám servírovali dvojitou podobu, minule rovnou kvarteto tematicky samostatných klání, dnes pokračujeme ve stejném duchu a fotbalová ohlédnutí najdete hned na čtyřech místech tohoto dvojčísla. Co všechno si můžete přečíst?

Nechybí ještě jedno ohlédnutí za uplynulou sezónou eskáčka v podání exkluzivního rozhovoru s bývalým trenérem Danielem Šmejkalem (strana 33), následuje sumář konečných tabulek všech soutěží od krajského přeboru po III. třídu OFS Prostějov na těchto stránkách, své boje již dříve zakončily také dámy v kopačkách (strana 39), u nichž slavíme malé jubileum v podobě třicátého dílu. V neposlední řadě pak plníme slib a podruhé v rámci letošního kolečka jsme se zaměřili na muže či dámy, bez nichž se nedají zápasy odehrát (strany 65 a 68).

Ještě předtím si ale naposledy připomeňme, co vše jste mohli najít v předchozích pětadvaceti dílech. V prvotním ohlédnutí jsme se podívali za sezónou jednotlivých týmů z Prostějovska ve všech soutěžích od krajského přeboru přes okresní třídy, mládežnické grupy až po ženskou kopanou. Svůj prostor následně dostal několikrát právě již zmíněný jediný profesionální tým v regionu. Poté přišel na řadu krajský přebor, v němž již třetí sezónu v řadě působí dva celky z Prostějovska – Kralice na Hané a Lipová. Další pokračování patřilo přehledu výsledků podzimní části ve všech mužských soutěžích od Přeboru Olomouckého KFS až po III. třídy OFS Prostějov, přidali jsme také ženská klání s regionálním zastoupením. Tento sumář „do kapsy“ byl perfektním doplňkem obsáhlé osmačtyřicetistránkové přílohy FOTBAL EXTRA, která vyšla jako součást čísla 48/2021 PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Následně došla řada na menší potěr, tedy mládež. Stejně jako u mužů a žen jsme vám nabídli souhrn napříč soutěžemi doplněný o konečné tabulky a exkluzivní rozhovor. Po týdenní přestávce jsme se zaměřili na Konici, tým hrající I.A třídu Olomouckého KFS, což byl doposud jediný regionální zástupce ve skupině „A“. A pak jsme si ve dvou dílech po sobě posvítili na „béčko“, v němž se naopak představilo hned pět týmů z Prostějovska. Prostor dostala i skupina „A“ I.B třídy, v níž má zdejší region čtyři zástupce. Jubilejní desátý díl patřil spanilé podzimní jízdě prostějovské Hané. Ve druhé části ohlédnutí za nejnižší krajskou soutěží nás čekala sonda ke zbývajícímu triu účastníků „béčka“. Dvanáctý díl nakoukl zpět do prostějovského eskáčka, které již zahájilo jarní část soutěžního ročníku, třináctka spustila monitoring podzimních bojů v nejvyšší okresní soutěži, tedy Přebor OFS Prostějov. Úvodní pasáž patřila lídrovi z Brodku u Prostějova, prostřední druhému celku tabulky z Vícova a oslovili i zástupce na třetím až sedmém místě tabulky, v závěrečném epilogu „okresu“ jsme pak získávali názory celků z osmé až čtrnácté příčky tabulky. Následovala úvodní sonda do III. třídy okresního fotbalového svazu, přičemž vzhledem k dřívějšímu začátku jsme se prvně věnovali skupině „B“. Mezitím si Večerník ještě odskočil k fotbalistkám. Zprvu dostala prostor skupina „B“ Moravskoslezské divize žen, jejíž jarní část odstartovala i s Mostkovicemi a Protivanovem, vzápětí došlo na fotbalistky 1.SK Prostějov hrající ještě o výkonnostní soutěž výše. V neposlední řadě jsme uzavřeli seniorské soutěže skupinou „A“ III. třídy pod hlavičkou OFS Prostějov, aby se pak plynule vrhli na mládežnické pole. Zde dostaly prostor naděje prostějovského eskáčka, ve druhé fázi přišly na řadu krajské a okresní grupy. Po týdenní pauze, kdy do harmonogramu skočilo čtvrtfinále krajského poháru, jsme se do seriálu vrátili sondou k těm, bez kterých by fotbal nebyl fotbalem, tedy rozhodčím.

A jedeme zvesela dál! Na konec jarní části a souhrny kompletně odehraného ročníku 2021/2022 v seniorských soutěžích plynule naváží mládežnický monitoring, následovat budou ohlédnutí za všemi regionálními kluby Prostějovska. FOTBAL EXTRA bude pokračovat i přes prázdninové měsíce, kdy už nahlédneme také do ročníku příštího, neboť letní přestávka je opravdu velmi krátká.

Takže se pohodlně usaďte a pečlivě se začtěte do všeho, co má s „kulatým nesmyslem“ společného!