S finančními problémy se aktuálně potýká klub HC Dukla Jihlava. Jeden z tradičních hokejových klubů a zároveň celek, který pravidelně hraje mezi nejlepšími týmy Chance ligy, nyní ale prosí o pomoc. Dostihly jej totiž těžké časy.

Jihlavu totiž trápí vysoké ceny energií, stejně jako další kluby. Zároveň však klub musí hrát své zápasy mimo město, třeba v Pelhřimově. Klub tak navíc více najezdí a zároveň získá méně financí z permanentek a vstupného. Dukla tak přišla s výzvou Pojďme zachránit Duklu. A vyzývá fanoušky k zaplacení předplatného nebo tomu, aby jinak přispěli k lepší finanční situaci oddílu. Ten hlásil problémy už v souvislosti s koronavirem přede dvěma lety.

Jihlavský hokejový klub je města. To reagovalo ústy svého primátora Petra Ryšky. „Chápeme problémy, které klub řeší, ale město má také nějaké limity pomoci. My musíme myslet na celou řadu dalších záležitostí a zajistit fungování města. Vedení Dukly má naši podporu a oceňujeme, že se snaží situaci řešit,“ citoval jej web hokej.cz.