Poslední přípravný zápas před startem jarních kol měli v sobotu 25. února dopoledne na programu fotbalisté 1.SK Prostějov. Mužstvo trenéra Pavla Šustra v generálce před jarem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY narazilo na Třinec. A i díky dobrému vstupu do utkání si brzy vypracovalo tříbrankový náskok. Ten se i přes velký tlak hostů v závěru podařilo udržet až do konce. Eskáčko tak zvítězilo přesvědčivě 3:0. Zápas nabídl také mrazivé počasí s místy silným větrem a během první půle také drobnou průtrží mračen, která hřiště zasypala krupkami.

Hned v úvodu utkání Prostějov otevřel skóre. Bartolomeu po pravém křídle prošel až do vápna, zde byl sražený. V následné výhodě neproměnil sice Malec, nicméně z nařízené penalty po faulu na Bartolomea se trefil k pravé tyči třinecké brány Jan Koudelka – 1:0. V 11. minutě museli domácí hasit dobrý centr z levé strany a po čtvrthodině hry přišly nemalé emoce po zákroku Kuliga. V 18. minutě to bylo 2:0. Bartolomeu dostal míč z osy, dostal se ke střele. Trefil tyč, odražený míč na druhé tyči ale vzal Martin Rolinek a navýšil skóre. Ve 20. minutě mohl zvýšit Koudelka, když přetlačil obránce a mířil těsně vedle tyče. Za další čtyři minuty mohl dát další branku Chvěja, hlavou minul. Až poté se připomněl Třinec. Střelu z postranní čáry vyboxoval brankář. Už ve 36. minutě přišla standardka, rovněž od postranní čáry. Míč Jan Koudelka i s pomocí větru umístil na vzdálenější tyč – 3:0. Hned po něm střílel Bartolomeu nad. Krátce před přestávkou střílel zpoza vápna do brankáře Foltyn. Ve 45. minutě došlo na první a poslední žlutou kartu v zápase. Obdržel ji Koudelka za faul na Machuču.

Ve druhé půli byl Třinec aktivnější. V 52. minutě nestihl nahrávku z úhlu nabíhající Juřena. Následně mohl utéct do brejku Bartolomeu, poslední hráč jej ale dokázal dohnat a o míč obrat. Po hodině hry došlo k mnohonásobnému střídání v týmu Prostějova. Pak už přicházely šance Třince. V 64. a 66. minutě přišly střely, první do brankáře, druhá nad břevno. 68. minuta byla naopak o průniku Píchala, který si navedl míč k tyči, nezamířil ale přesně. Tempo poté načas ustalo. Až 77. minuta přinesla třineckého hráče na levé křídlo, odkud centroval a málem z toho byl vlastní gól, ovšem Bialek srazil míč těsně vedle. Poté už tlak Třince gradoval a prakticky neskončil do konce zápasu. Slezanům pomáhaly četné rohové kopy, dokonce jich v krátkém sledu kopali hned šest. Ani jedna šance však nesnesla označení „stoprocentní“, obrana dobře zapracovala a hosty k ničemu moc nepouštěla. Naopak čtvrtou branku prostějovského eskáčka mohl po vytočení do střely přidat Chvěja, míč ale těsně minul branku.

HLASY TRENÉRŮ

Pavel Šustr – 1.SK Prostějov:

„Byl to poslední přípravný zápas před sezónou. Bylo dobře, že jsme se dostali na přírodní trávník, i když počasí nebylo ideální. Bylo to spíše bojovné utkání. Myslím si, že první půlku jsme hráli celkem slušně, druhou už tolik ne. Vyhráli jsme 3:0. To může být trochu zavádějící, ale jak vždycky říkám, my určitě neusneme na vavřínech.“

Martin ZBONČÁK – FK Třinec:

„Chybí nám pár hráčů. Měli jsme virózu, nějaké šrámy. Dostali jsme tři góly, které si musíme vysvětlit. Vítr utkání hodně ovlivnil, kdy jsme po jeho poryvu dostali hned dvě branky. My měli problém s přechodovou fází Prostějova, který to opřel o silného Malce, jenž má snad tři metry. (úsměv) Málo jsme vzadu komunikovali. V poločase jsme si vysvětlili, že s tak malou komunikací a zajišťováním to nepůjde. Ve druhém poločasu jsme hráli s větrem, byli jsme fotbalovější. Dostávali jsme se tam hodně po stranách. Vždy nám ale bohužel chyběl krok nebo to soupeř srazil na roh. Na druhou stranu měl soupeř už náskok, tak nám povolil více kombinace. Výsledek je, nechci říct krutý, ale zkrátka úvod toho utkání nás stal lepší. Máme týden na vyladění a na to, abychom se dali do kupy zdravotně. A byli úspěšní v prvním kole.“

7. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ

1.SK Prostějov – FK Třinec 3:0 (3:0)

Branky: 4. z penalty a 36. Koudelka, 18. Rolinek. Žluté karty: 45. Koudelka. Střely na branku: 4:3. Střely mimo branku: 6:3. Rohové kopy: 1:8.

Sestava Prostějova: Vejmola – Stříž, Gabriš, Elbel, Rolinek (65. Blahuta) – Mach (65. Dano), Kulig – Koudelka (65. Vlachovský), Chvěja, Bartolomeu (65. Píchal) – Malec (75. Bialek). Trenér: Pavel Šustr

Sestava Třince: neuvedena. Trenér: Martin Zbončák