Na jednadvacáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nebudou v dobrém vzpomínat fanoušci ani hráči modrobílých barev prostějovského eskáčka. V důležitém souboji „o šest bodů“ proti Vlašimi nepředvedli domácí hráči téměř nic ze svého umu, propadli do hluboké deprese a soupeř naopak ukázal, že se nyní nachází ve velmi dobrém rozpoložení.

Tady se jasně ukázalo, jak je ve sportu důležitá HLAVA. Jen díky dávce štěstí nebyl poločasový výsledek sobotního střetnutí horší než jednobranková ztráta. Ve druhém se obraz hry nezměnil, Vlašim zvýšila produktivitu, načež si odvezli jednoznačnou výhru 0:4. Nutno dodat, že výsledek byl pro Prostějov vskutku ještě milosrdný...

Úvodní minuty toho příliš neukázaly a oba celky se dostávaly do tempa. První zajímavější akci měli domácí, ale střelu Bartolomea vyrazil brankář Vágner. Postupně ale otěže zápasu převzala Vlašim a byla daleko aktivnější. Důležitým momentem byla třináctá minuta, kdy si Rolinek neporadil s odkopem a Horský jej přesprintoval. Tváří v tvář Vejmolovi pak zakončil kolem něj a hosté se mohli poprvé radovat – 0:1. Hosté měli brzy i další gólovku, ale tentokrát pálili hodně nad. Domácí mohli srovnat zhruba po půl hodině, kdy střílený centr Bartolomea vyrazil Vágner, bohužel pro domácí se k odraženému míči nikdo nedostal. Pak přišla jedna spornější situace ve vápně, kde se srazil Malec s Vágnerem. Útočník eskáčka byl totiž přistrčen, ale sudí faul ani penaltu nezapískal. Zbytek první části patřil hostům, kteří mohli odskočit. Nejprve rychlou akci zakončoval Suchan, ale orazítkoval pouze přední tyč. O pár minut později mohl druhou branku přidat Horský, ale i jeho pokus jen zazvonil do tyče. Do kabin šli ale jednoznačně spokojenější hosté.

Prostějovský kouč Šustr na nepříznivý stav i výkon v poločase reagoval a poslal do hry hned čtyři nové tváře. Ani to ale eskáčku nepomohlo. Na startu si sice dokázali vytvořit šanci, kdy míč poletoval v malém vápně, ale Blahuta ho nedokázal procpat do sítě. Místo toho pak přišla studená sprcha, kdy se krátce před hodinou hry prosadili hosté podruhé. Po krásné akci přišel střílený centr, který si našel Svoboda a špičkou kopačky se z malého vápna nemýlil – 0:2. Od tohoto okamžiku byla dominance hostů ještě vyšší než v dosavadním průběhu a Vejmola stihl vytáhnout hned tři šance v krátkém sledu. V 69. minutě už byl ale i on krátký a Suchan potvrdil, že je nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže, přidal totiž třetí branku – 0:3. Ze strany Prostějova se zmohl na tři pokusy jen Vlachovský, ale tomu nepřálo štěstí. Naopak definitivní hřebíček do rakve přišel dvě minuty před koncem, kdy si centrovaný míč srazil hlavičkou do branky Bialek – 0:4.

Po konečném hvizdu měli hosté co slavit, protože rozdíl na hřišti byl opravdu markantní a domácí si měli v kabině ještě dlouho po zápase co říct…

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Pavel ŠUSTR – 1.SK Prostějov:

„My jsme na hřišti nedokázali předvést ani základní principy fotbalu, jako je snaha a chuť se rvát o výsledek. Celý tento týden jsme se připravovali na to, že musíme být aktivní, neustále v pohybu a bojovat. Z toho tam ale nebylo vůbec nic. Jednoduše jsme to nezvládli... Hráči z nějakého důvodu nejedou tak, jak by měli. Pokud to ze sebe nedokážou vyždímat, a přitom prostor na to mají, tak já už s tím nedokážu dál hnout... Nabízím předsedovi klubu rezignaci.“

Martin HYSKÝ – FC Sellier a Bellot Vlašim:

„Jsem ohromně šťastný a spokojený s tím, jak jsme se tady prezentovali. Nejde jen o výsledek, ale i náš výkon. Venkovní zápasy ve druhé nejvyšší soutěži nejsou nikdy jednoduché, obzvláště když jedete k soupeři, který je v určité krizi a bojuje o život. Připravovali jsme se na to a musím kluky pochválit. Předvedli jsme dominantní výkon plný dalších šancí a nebál bych se to nazvat totálním fotbalem. Máme i čtvrtou nulu v řadě, což je skvělé na to, jakým se prezentujeme stylem. Dostali jsme se tímto snad už definitivně mimo boje o záchranu a věřím, že takto budeme pokračovat i nadále.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 21. kolo

1.SK Prostějov – FC Sellier a Bellot Vlašim

0:4 (0:1)

Branky: 13. Horský, 58. Svoboda, 69. Suchan, 88 Bialek (vlastní)

Rozhodčí: Volek – Žurovec, Pospíšil. Žluté karty: 72. Bialek – 40. Horský. Střely na branku: 4:12. Střely mimo branku: 4:4. Rohové kopy: 11:7. Diváků: 380.

Sestava Prostějova: Vejmola – Bolf (46. Blahuta), Schaffartzik (46. Bialek), Gábriš, Rolinek (46. Chvěja) – Bartolomeu, Mach (70. Moučka), Gouamene, Kulig, Koudelka – Malec (46. Vlachovský). Trenér: Pavel Šustr

Sestava Vlašimi: Vágner – Vala (78. Janda), Vilotič, Halinský, Horský – Smejkal (70. John), Onije, Křišťan, Suchan (85. Nogha), Rigo – Svoboda (78. Biegon). Trenér: Martin Hyský

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dohrávka 18. kola: Varnsdorf – Dukla Praha 3:4 (0:3). Branky: 51. Osmančík, 89. Rudnytskyi, 90+2. Tanko – 27., 37. a 78. Matějka, 11. Piroch. Žluté karty: 18. Samko, 41. Richter, 65. Ondráček, 84. Švanda – 58. Piroch, 63. Kozel, 71. Peterka.

Ostatní výsledky 21. kola: Líšeň – Chrudim 1:1 (1:0). Branky: 28. Lutonský – 89. Firbacher. Žluté karty: 85. Šumbera – 56. Průcha, 66. Kesner, 84. Hašek * Karviná – Vyškov 2:0 (0:0). Branky: 64. Boháč, 86. Memič. Žluté karty: 34. Soukeník – 14. Dweh, 63. Cabadaj, 83. Lahodný * Třinec – Olomouc „B“ 1:1 (0:0). Branky: 52. Hrdlička – 47. Kramář. Žluté karty: 45. Samiec – 56. Zlatohlávek, 88. Galus * Dukla Praha – Příbram 1:2 (1:2). Branky: 5. Matějka, 36. vlastní Uhlíř, 42. Zeronik. Žluté karty: 44. Havelka, 63. Červenka * Opava – Jihlava 1:1 (1:0). Branky: 32. Rataj – 90.(+5) T. Svoboda. Žluté karty: 83. Šigut, 90-(+4) Omale – 30. Araujo, 75. Lacko, 87. Selnar * Sparta Praha „B“ – Táborsko 2:1 (0:1). Branky: 60. Schánělec, 84. z penalty Vydra – 10. J. Mach. Žluté karty: 11. Hodouš, 80. Váňa – 62. J. Mach, 63. Novák, 86. Koné * Varnsdorf – Slavia Praha „B“ 1:0 (1:0). Branky: 45.(+2) Osmančík. Žluté karty: 30. Ludvíček – 33. Labík, 44. Beran.

PRŮBĚŽNÁ TABULKA

1. Příbram                 21        11        7          3          36:16   40

2. Karviná                 21        12        2          7          37:28   38

3. Líšeň 2019            21        10        5          6          28:16   35

4. Vyškov                 21        9          7          5          31:21   34

5. Varnsdorf             21        10        4          7          33:26   34

6. Vlašim                  21        9          3          9          39:29   30

7. Dukla Praha          21        9          3          9          33:31   30

8. Chrudim               21        6          10        5          23:20   28

9. Jihlava                   21        7          7          7          24:29   28

10. Sigma Olomouc B21       6          7          8          24:33   25

11. Sparta Praha B     21        7          3          11        20:30   24

12. Opava                   21        5          8          8          19:20   23

13. Táborsko               21        5          8          8          20:29   23

14. Prostějov              21        5          8          8          29:41   23

15. Třinec                    21        5          7          9          22:35   22

16. Slavia Praha B      21        5          5          11        27:41   20

KAM PŘÍŠTĚ:

22. kolo, neděle 16. dubna, 16.30 hodin: Příbram – Slavia Praha „B“ (pátek 14. 4., 17.00), Jihlava – Líšeň (pátek 14. 4., 18.00), Vyškov – Třinec (sobota 15. 4., 10.15), Chrudim – Opava (sobota 15. 4., 10.15), Vlašim – Dukla Praha (sobota 15. 4., 16.30), Olomouc „B“ – Varnsdorf (10.15), Sparta Praha „B“ – Karviná (10.30), Táborsko – Prostějov