Pátého hattricku se v aktuálním ročníku dočkali příznivci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V dohrávce utkání 18. kola jej zaznamenal hráč Dukly Praha Lukáš Matějka. Pětadvacetiletý útočník nastřílel góly Varnsdorfu, který jeho tým porazil v úterý 4:3. Matějkův hattrick byl čistý, a to hned ve dvou směrech.

Jednak se mezi jeho trefy nevklínil žádný gól spoluhráče a zadruhé se ve všech případech jednalo o trefy ze hry, ani jedna branka nepadla z penalty. Pro plzeňského hosta na Julisce, který patří k nejlepším střelcům tohoto ročníku, se jednalo o první hattrick v sezóně. Naposledy se ze vstřelení tří branek v jednom zápase radoval v červenci 2020, kdy ještě nastupoval za Ústí nad Labem. Tehdy rovněž patřil k nejlepším střelcům druhé nejvyšší soutěže. Na kontě měl na konci sezóny 16 branek, nyní tak s 11 zásahy útočí na překonání osobního maxima. Hattricky v této sezóně F:NL nejsou zcela ojedinělé. Před Matějkou se jej povedlo vstřelit čtyřem dalším hráčům: Davidu Surmajovi a Tomáši Wágnerovi z Příbrami a dále Pavlu Vandasovi z Líšně a Filipu Firbacherovi z Chrudimi. Největší kousek se povedl Firbacherovi, který nastoupil do utkání až v 61. minutě a na hattrick mu stačilo 23 minut na hřišti.