Tabulkové předpoklady vždy neplatí. Určitě ne v okresním přeboru. Své o tom vědí účastníci zápasu 17. kola mezi domácími Přemyslovicemi a hosty z Vrahovic. Podzimní půlmistr byl jasným favoritem utkání, obzvlášť když přemyslovický tým byl před velikonočním víkendem v tabulce poslední. Domácí ale dokázali vymazat ofenzivu soupeře a i díky červené kartě pro soupeře jej nakonec „vyšlechali“ i herně. Ještě před startem jarní části letošního ročníku Přeboru OFS Prostějov 2022/2023 hlavní favorit na postup odjížděl z hřiště outsidera s potupným „bůrem“.

Zápas začal zostra. A aktivněji do něj vstoupil hosté. V 7. minutě hlavičkoval Hausner do brankáře, o dvě minuty později stejný důležitým zákrokem zabránil další akci Vrahovic. V 10. a 11. minutě mířili shodně Jano a Hausner do brankáře. Až po čtvrthodině hry přišel první náznak šance Přemyslovic. Šafránek zachytil rozehrávku soupeře, jeho spoluhráč ale poslal jen oblouček přímo do rukou brankáře. Následně Šafránek zahrozil z dálky. Byl z toho roh a po něm nepříjemný volej od Oščádala, brankář Kurfürst měl co dělat, aby míč vytěsnil rukou. Po dvaceti minutách mohl skóre otevřít vrahovický Kalandřík, ale netrefil se na druhou tyč. Krátce nato šli hosté do deseti. Fabiánek trefil unikajícího Oščádala a viděl červenou kartu. Po hluché pasáži, kdy nadále Vrahovice byly více na míči, přišel konečně první gól. Jednomu z hostů podjely nohy a následně se do brejku dostal Oščádal, který obelstil brankáře a zblízka se trefil – 1:0. Vrahovice reagovaly zvýšeným úsilím, nedostaly se ale až do vápna. Ve 34. minutě Kořenek ubránil Kalandříka, šance však pokračovala a následovala pumelice Hausnera do připraveného Rozsívala. Jednačtyřicátá minuta přinesla další gól Oščádala, tentokrát ale až po odpískání faulu jeho týmu.

Druhá půle začala lépe pro Přemyslovice. Krátce po začátku měly rohový kop, následně střílel Oščádal nad. V 50. minutě si brankář Vrahovic Kurfürst připsal první zákrok v poločase. V 54. minutě si po nahrávce dokázal srovnat míč na ose a střílet Oščádal, který se prosadil podruhé v zápase – 2:0. Odpovědět mohl Hatle, trefil se ale k tyči do brankáře. Po něm střelecké štěstí zkoušel z dálky i Dvořák, dobrá střela zpoza hráče brankáře pozlobila. Důležitý moment přišel v 58. minutě. Kovarčík byl sestřelený a Vrahovice tak měly možnost pokutového kopu. Bohužel pro ně ale Kalandřík napálil míč přímo do brankáře Rozsívala! V 65. minutě tak přišel trest v podobě branky na 3:0. Kořenek poslal míč do strany a za obranu Šafránkovi a ten prostřelil brankáře. Na hřišti se i přiostřilo, v 68. minutě viděl Bukovec žlutou kartu za skluz do hráče. Krátce nato mohl navýšit Tyl, úspěšný byl ale až v 75. minutě. Tehdy přetlačil dva soupeře a nasadil jesle brankáři – 4:0. Zdecimované Vrahovice navíc ještě Tyl zaskočil jednou. To propadla obrana hostů a domácí kapitán se utrhl s Kořenkem a doklepával do poloprázdné brány – 5:0. V 81. minutě mohl snížit Dvořák hlavou, ove,m znovu nedal. A když v 84. minutě přetažený míč prodloužený hlavou jednoho z bránících hráčů minul klec domácích, bylo hotovo. Přemyslovice překvapivě vyhrály 5:0 a zcela svého soupeře, který byl v první půli lepší, deklasovaly.

Lukáš TYL – Sokol Přemyslovice:

„Šli jsme do zápasu s tím, že potřebujeme bodovat, zároveň jsme ale znali sílu Vrahovic. Měli jsme nějaká zranění a absence. Soupeř ale dorazil rovněž s méně početným a pozměněným týmem. První poločas přinesl vyrovnanou hru, ani jeden tým si nevypracoval nic světoborného. U nás se stále objevovaly chyby, které řešíme. Zlomový okamžik pak byl brejk a následný faul a červená karta pro soupeře. Tuto výhodu jsme proměnili ve vedení 1:0. Stále tam ale byly chyby, zkusil jsem tedy pozměnit sestavu. Druhá půle už byla lepší, soupeř se potýkal se zraněními. Snažil se hrát ofenzivně, nám ale jeden člověk navíc opravdu hodně pomohl. K tomu přišly během hry Vrahovice o dva obránce. Defenzíva se jim následně otevřela. Naopak my jsme si po druhém gólu více věřili, zatlačili jsme je. A další zlom přišel neproměněním penalty. Nás to nakoplo a Vrahovice sestřelilo.“

David MEZULIÁNEK – Sokol Vrahovice:

„Jednoznačným zlomem byla červená karta. Máme v týmu hodně absencí, během měsíce se nám zranili nebo omarodili všichni tři brankáři, což je velká smůla. Tentokrát dostali šanci hráči, kteří obvykle nejsou v základní sestavě. A já si udělal obrázek stavu kádru. Ukázalo nám to aspoň, jak na tom všichni jsme. Ale musíme pokračovat dál, je to pořád jen fotbal. Tohle nás nemůže rozhodit.“

Přebor OFS Prostějov; II. třída - 17. kolo

Přemyslovice

Vrahovice

5:0 (1:0)

Branky: 37. a 54. Oščádal, 75. a 79. Tyl, 65. Šafránek. Rozhodčí: Machourek – Slabý, Kubíček. Žluté karty: 68. Bukovec, 77. Jano. Červená karta: 22. Fabiánek. Diváků: 65.

Sestava Přemyslovic: Rozsíval – Adel, Sláma, Kořenek, Kopečný – Janoška, Růžička, Zahradníček, Šafránek – Oščádal, Tyl. Střídali: Slavíček, Vybíral, Konečný. Hrající trenér: Lukáš Tyl.

Sestava Vrahovic: Kurfürst – Fabiánek, Hatle, Petík, Kovarčík – Kalandřík, Hausner, Pokorný, Michalec – Doležel, Jano. Střídali: Huňatý, Dvořák, Bukovec. Trenér: David Mezuliánek.

Přebor OFS II. tř.

17. kolo: Nezamyslice – Němčice nad Hanou 0:0 ,PK 4:3. Žluté karty: 45. Bartošek, 59. Handl, 90. Vyroubal * Kostelec na Hané „B“ – Určice „B“ 1:0 (1:0). Branka: 30. Střebský. Žluté karty: 28. Kankovský, 63. Juračka, 76. Synek – 81. Ježek * Olšany - Plumlov „B“ 11:1 (5:1). Branky: 5., 18., 24., 38., 46., 75. a 83. Pospíšil, 35. Čarný (vl.), 84. Marek, 86. a 89. Keluc – 14. Vysloužil. Žluté karty: 40. Hansl, 60. Elner * Vícov – Výšovice 7:0 (4:0). Branky: 25., 76. a 85. Rajnoha, 39. Vávra, 41., 43. a 64. Kvapil. Žluté karty: 18. Pagáč - 30. Škop * Dobromilice – Kralice na Hané „B“ 0:2 (0:2). Branky: 18. a 40. Kawij. Žluté karty: 72. Fialka, 79. Blumenstein * Přemyslovice – Vrahovice 5:0 (1:0). Branky: 37. a 54. Oščádal, 65. Šafránek, 75. a 79. Tyl. Žluté karty: 68. Bukovec, 77. Jano.

1          Olšany  16        13        0          3          51:12    41        0          2

2          Vícov    16        13        0          3          67:17    39        1          1

3          Vrahovice         16        12        0          4          58:36    34        2          0

4          Držovice           15        10        0          5          36:16    31        1          2

5          Určice "B"         16        9          0          7          38:39    27        0          0

6          FC DOBROMILICE       16        9          0          7          48:49    26        1          0

7          FC Kostelec na Hané "B"          16        8          0          8          30:40    23        1            0

8          Haná Nezamyslice        16        7          0          9          43:39    21        2          2

9          FC Kralice na Hané "B" 16        6          0          10        30:36    17        2          1

10        Brodek u Konice           15        5          0          10        31:43    17        0          2

11        Plumlov "B"      16        6          0          10        34:54    17        2          1

12        FK Němčice nad Hanou 16        5          0          11        23:41    16        2          3

13        Fotbalový klub Výšovice, z.s.     16        4          0          12        19:55    13        0            1

14        Přemyslovice    16        4          0          12        22:53    11        1          0