V prvním kole nového ročníku „B“ skupiny I.B třídy Olomouckého KFS nastoupili fotbalisté Hané Prostějov za tropického vedra na hřišti Sokola Doloplazy. I přes jisté ambice si hosté odvezli z Olomoucka krutý debakl a potupnou desítku.

Domácí se dostali do první šance v 5. minutě, když branku vsítil Drábek. Hanáci trochu zahrozili z protiútoku, ale přihrávku Hladkého před branku vyrazil gólman Chlanda na roh. V 8.minutě po střele Sladkého to bylo již 2:0. O minutu později dorážel míč do Tesařovy branky Götzel - 3:0. Domácí z převahy a rychlých protiútoků ještě v 39.minutě zvýšili na 4:0. Ve druhém poločase mezi 54. a 58.minutou navýšili domácí skóre Stachem a Drábkem na 6:0. Další tři branky padly mezi 74. a 79.minutou a vsítili je Götzl, Sladký a Kropáček – 9:0. Na ost

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Zasloužené vysoké vítězství domácích. Nějaký gól jsme si dnes vstřelit zasloužili, ale abychom bodovali na to jsme dnes neměli žádnou šanci.“

Sokol Doloplazy

Haná Prostějov

10:0 (4:0)

Branky: 5.,39. a 58.Drábek, 9., 74. a 86. Götzel, 8.a76.Sladký, 54. Stach,79.Kropáček. Rozhodčí: Lasovský– Vilímek, Petera. Žluté karty: 50. Tomíček, 60. Dohnal (oba D).Diváků: 160.

Sestava Hané: Tesař – Kaprál, Trnavský, Čermák, Světlík (46. Jančiar), - Hladký (80. Valach), Krupička, Ošlejšek, Jakub Novák (84. Jiří Novák) – Typner, Gábor. Trenér: DanielKolář.