Počtvrté se představilo i kvarteto v krajském přeboru, kde se podařilo poprvé za tři body bodovat před vlastním publikem Čechovicím a drží se tak nadále se špici tabulky. I když výkon nebyl optimální. Určice doplatily na zdravotní neduhy v sestavě a v závěru vedení ztratily. Konice padla doma s Mohelnicí a Lipové se nezadařilo už potřetí v řadě, kdy nestačila na Bohunice.

Určicím došel v závěru dech

Do Rapotína odjeli svěřenci kouče Gottwalda s motivací potvrdit domácí tři body a podruhé v letošní sezóně zvítězit. Na zatím stoprocentní celek dobře nastoupili a dlouho drželi hubené vedení. To se jim však v závěru zbořilo a domů odjeli s porážkou 3:1.

„Věděli jsme, s čím na nás soupeř vyrukuje. Hrál dlouhé nakopávané míče, na které jsme byli připravení, a překvapili jsme ho naší kombinační hrou. Byli jsme určitě v první půli lepším celkem. Šli jsme zaslouženě do vedení a měli jsme tam ještě další šance,“ načal své hodnocení Petr Gottwald.

Postupně se mu ale kádr začal trošku rozpadat. Už po poločase musel stáhnout zraněného Borju a po kapačkách neměl dost sil ani Halouzka. „Do toho nám začal odpadat Rus, který řešil nějaké zdravotní komplikace v týdnu a dostával křeče. Museli jsme tak sáhnout i do obrany, a to se nám v samém závěru vymstilo,“ mrzelo kouče.

Domácím se tak povedlo v 78. minutě srovnat stav po standardní situaci a o šest minut později se dostali i do vedení po chybě Mariánka. „Stane se to každému a Tomáše to ještě teď mrzí. Určitě mu to ale vyčítat nebudeme. Tam byl takový tlak od soupeře, že to asi byla stejně jen otázka času. V závěru jsme ještě hru otevřeli a snažili se srovnat, ale z brejku soupeř kosmeticky upravil stav,“ doplnil Gottwald.

Jiskra Rapotín

Sokol Určice

3:1 (0:1)

Branky: 78. Machalický, 84. Ševčík, 90+4. Jecu – 17. Bureš. Rozhodčí: Svoboda – Milek, Foral. Žluté karty: 28. Machalický, 34. Morong, 90. Šmirják – 24. Horák, 47. Škrabal. Diváků: 150.

Sestava Určic: Hýbl – Vaverka, Horák, Rus (70. Paul), Němčík – Škrabal (79. Rosenberg), Mariánek, Piňos, Borja (46. Navrátil), Halouzka (46. Kiška) – Bureš. Trenér: Petr Gottwald.

Čechovice slaví další výhru

Na domácí půdě chtěli hráči Čechovic odčinit remízu s Mohelnicí a proti Postřelmovu zvítězit. To se jim v nedělním odpoledni skutečně podařilo, ale výkon měl k ideálu hodně daleko a více než vítězství řešil trenérský tandem špatný přístup většiny hráčů na trávníku.

„My jsme si byli vědomí, že nás čeká asi podobný styl soupeře jako před čtrnácti dny, kdy vše vycházelo od poctivé defenzivy. Z toho jsme se chtěli poučit. Hráče jsme nabádali na aktivní přístup a dobrý vstup do zápasu. To se nám podařilo a šli jsme hned do vedení,“ začal své hodnocení asistent trenéra Lukáš Koláček.

Poté ale přišel hluboký útlum, se kterým nebyl ani jeden z trenérů vůbec spokojen. „Úplně jsme vyklidili pole. Hráli jsme jako banda důchodců v kroku, bez pohybu a nabídky. Mysleli jsme, že to přijde samo. Díky tomu nabíral soupeř sebevědomí a postupem času nás začal přehrávat. Do poločasu jsme to naštěstí přežili,“ pokračoval Koláček.

V poločase přišlo dvojí střídání, které hru trochu oživilo, ale po chybě v komunikaci se hosté dokázali prosadit a srovnali. „Musím vyzdvihnout roli střídajících hráčů, zejména Tomáše Nováka, který dokázal náš matný výkon nastartovat. Na něj byla i penalta po pěkné individuální akci. Tu Šteigl proměnil a dostal nás do klidu. V závěru jsme přidali ještě další branku a slavíme tak výhru. Ale musím říct, že tohle nebyl vůbec dobrý výkon a do příštího týdne máme na čem pracovat,“ doplnil Koláček.

Sokol Čechovice

TJ Postřelmov

3:1 (1:0)

Branky: 1. Haluza, 78. z penalty Šteigl, 83. Špička (vlastní) – 56. Rýznar. Rozhodčí: Milek – Ondráček, Vedral. Žluté karty: 51. Kupčík, 80. Picka, 85. Rýznar. Diváků: 251.

Sestava Čechovic: Peka – Racl (46. Kadlec), Studený, Zelina (74. Jurníček) – Hanák (46. Kalvoda), Šolín, Lakomý, Muzikant – Šteigl, Petržela (60. Novák) – Haluza (60. Luža). Trenér: Pavel Kucharčuk.

Konice padla s Mohelnicí

Ani na třetí pokus to Konici v domácím prostředí nevyšlo a padla tentokrát se soupeřem z Mohelnice. Utkání silně ovlivnil moment na konci první půle, kdy červenou kartu viděl Širůček a v deseti lidech už to měli domácí těžké. Kouče tak mrzí, že ani potřetí před vlastními fanoušky nebrali ani bod.

„Těžko se mi to hodnotí. Dneska jsme ztratili vyhraný zápas. Rozhodovalo se v prvním poločase, kdy jsme měli tři stoprocentní šance. Když jdeme třikrát sami na brankáře a nedáme branku, tak přijde zasloužený trest. Soupeř se z ojedinělé šance dostal do vedení. Na to jsme dokázali reagovat, ale jedna branka byla málo,“ prozradil na úvod kouč Petr Ullmann.

Před pauzou ještě hasil brejk faulem Širůček a byl za to po právu vyloučen. „Před druhou půlí jsme si něco řekli, chtěli jsme hrát z bloku a čekat na případné šance. Vystřídal jsem i brankáře. Za druhý poločas nemám klukům co vytknout. Hráli jsme na hranici našich možností, ale inkasovali jsme jednu branku, která rozhodla,“ doplnil lodivod.

„Kluci dřeli, makali a chtěli srovnat. I v deseti jsme tam měli dvě příležitosti, ale bohužel pro nás to vyrovnávací brankou nedopadlo. Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy,“ uzavřel Ullmann.

Sokol Konice

FK Mohelnice

1:2 (1:1)

Branky: 37. Vyroubal – 24. Ryba, 59. Kubík. Rozhodčí: Aberle – Borovička, Šebesta. Žluté karty: 52. P. Krása, 54. F. Drešr, 90. Vyroubal – 12. Nguyen, 64. Kubík. Červená karta: 41. Širůček (K). Diváků: 123.

Sestava Konice: Kvapil (46. Vévoda) – Janeček (58. M. Drešr), F. Drešr, Širůček, Bílý – Burget (82. Mostickyj), R. Krása, P. Krása (82. Ryp), Pospíšil – Vyroubal, Jašíček (82. Kovář). Trenér: Petr Ullmann.

Lipová padla v Bohunicích

Po úvodní výhře na půdě Určic se Lipová dostala do krize. Ani ve třetím zápase v řadě nedokázali svěřenci kouče Pavla Růžičky bodovat a tentokrát nestačili na půdě Bohunic, kde prohráli jednoznačným poměrem 3:0.

V prvním poločase se na první branku čekalo delší dobu. Ta přišla až v samém závěru a trefili se domácí, kdy poprvé změnil skóre Král – 1:0. Hned na startu druhé půle domácí odskočili na rozdíl dvou branek, kdy se prosadil Poláček – 2:0. Lipová se snažila s výsledkem něco udělat, ale bez vstřelené branky se dá jen těžko zvítězit. V závěru tak na konečných 3:0 upravil domácí Žajgla a Lipová je v menší krizi. (jaf)

Sokol Bohunice

SK Lipová

3:0 (1:0)

Branky: 39. Král, 52. Poláček, 81. Žajgla. Rozhodčí: Štětka – Kundrát, Perutka. Žluté karty: 75. Šiška – 68. Bokůvka. Diváků: 235.

Sestava Lipové: Klimeš – Zimmermann, Stryk, Žilka (76. Takáč), Ráček, Pěček, Šup (46. Kopečný), Vraj, Musil (58. Vykopal), Škrabal, Bokůvka. Trenér: Pavel Růžička.

Přebor OFS II. tř.

4. kolo: Otaslavice „B“ – Držovice 2:5 (1:4). Branky: 7. Šťastný, 66. Rieger – 25. a 49. Valenta, 42. a 43. Grepl, 44. Furmanets. ŽK: 30. Maňak. * Kostelec n/H – Plumlov „B“ 4:1 (2:1). Branky: 13. a 49. Řehulka, 45. Zatloukal, 64. Tinka – 30. Křesala. ŽK: 72. Světlík – 21. Chmelař. * Čechovice „B“ – Brodek u Konice 2:2 (1:2) (PK 3:4). Branky: 7. a 82. Faltýnek – 16. Tyl, 27. Koudelka. ŽK: 37. Doseděl, 75. Naicler – 36. Blatner, 75. Kolář, 90. Novák. * Konice „B“ – Nezamyslice 2:1 (1:0). Branky: 17. Cetkovský, 50. Gottwald – 84. Musil. ŽK: 50. Čapka, 80. Ryp, 90. Gottwald – 44. Hájek. * Vrahovice – Němčice n/H 5:1 (2:0). Branky: 21. a 58. Bross, 21. Pokorný, 55. Varga, 82. Kovačevič – 74. Handl. ŽK: 42. Kalandřík. * Smržice – Dobromilice 8:3 (3:2). Branky: 4. a 53. Kotlár, 5. a 81. Richter, 11. Janura, 58. Vitásek, 80. Dostál, 88. Adolf – 40. Selucký, 42. Václavík, 75. Šoc. ŽK: 54. Vitásek – 41. Václavík, 50. Prokop. * Určice „B“ – Kralice n/H „B“ 3:1 (2:1). Branky: 11. Kiška, 36. Javorík, 89. Němčík – 15. Kawij. ŽK: 18. Kiška, 64. Němčík, 87. Vodák – 45. Malík, 64. Lichnovský, 83. Zapletal.

1          FC Kostelec n/H "B"      3          3          0          0          16:1     9          0          0

2          Určice "B"         3          3          0          0          15:5     9          0          0

3          Sokol Konice "B"           3          3          0          0          9:2       9          0          0

4          Smržice            3          2          0          1          20:8     7          0          1

5          Nezamyslice     3          2          0          1          8:4       6          0          0

6          Držovice           3          2          0          1          9:10     5          1          0

7          Brodek u Konice           3          2          0          1          7:12     5          1          0

8          Čechovice "B"   3          1          0          2          6:7       4          0          1

9          FC Kralice n/H "B"         3          1          0          2          13:12    3          0          0

10        Vrahovice         3          1          0          2          8:9       3          0          0

11        Plumlov "B"       3          1          0          2          9:16     3          0          0

12        Otaslavice "B"   3          0          0          3          6:14     0          0          0

13        Němčice n/H     3          0          0          3          5:13     0          0          0

14        FC Dobromilice             3          0          0          3          5:23     0          0          0