V osmém kole zamířili hráči eskáčka na horkou půdu Táborska, kde se jim zatím nepodařilo zvítězit, tuto šňůru chtěli v sobotu odpoledne ukončit. Favoritem duelu ale byli domácí, kteří by v případě výhry strávili reprezentační pauzu na prvním místě. K vidění byl velmi vyrovnaný zápas, kde své šance nedokázal zužitkovat ani jeden z celků a duel tak po právu skončil dělbou bodů. Prostějov tak dokázal na půdě soupeřů vydolovat druhou remízu, která ale nepomohla k odlepení ze sestupových pozic, kde stráví minimálně dalších čtrnáct dnů.

Úvodní oťukávaná toho příliš nenabídla a za zmínku tak stojí pouze představení nové posily Radka Látala, který viděl hned v sedmé minutě žlutou kartu. Poté se o kombinační fotbal snažily obě strany, ale dlouho se na nějakou vážnější situaci čekalo. Až po pětadvaceti minutách zkoušel své štěstí domácí Sojka, ale branku netrefil. Domácí krátce předtím reklamovali penaltu, ale sudí Hocek si do svého rozhodnutí nenechal mluvit.

Fotbalisté Prostějova se ve druhé polovině dokázali dostat do tlaku a z něj pramenila i první velká šance hostů. Míč se dostal k Jaroňovi, který se ocitl před brankářem, ale Pastornický ukázal, že má na začátku ročníku skvělou formu a včasným výběhem a zmenšením úhlu dokázal míč vykrýt. Do poločasu ale pokračoval v aktivitě Prostějov a solidní šanci měl Bartolomeu, který po přihrávce Koudelky nedokázal překonat brankáře Pastornického, ten si s jeho střelou nadvakrát poradil. Do kabin tak oba celky zamířily za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se opakoval scénář z úvodu zápasu a oba kluby se snažily dostat do tlaku. Zlatou ruku při trojím střídání mohl mít domácí kouč Nádvorník, ale Zeman v obrovské šanci po minutě na hřišti nedokázal skórovat a míč se snažil ještě vracet do lepší pozice, kde však byla připravena obrana. V rozmezí pěti minut pak dokázali domácí dvakrát zahrozit ze vzduchu. Djordič a Koné ale mířili shodně nad branku a změna skóre tak nepřišla.

V závěru se k zakončení a rohovým kopům dostaly oba celky, ale žádná výraznější šance už nepřišla a na branky tak necelá tisícovka diváků čekala marně. Z horké půdy soupeře však může mít i bod pro eskáčko velkou cenu.

Roman NÁDVORNÍK – FC Silon Táborsko:

„Jsme zklamaní. Zápasy nám nahrály, abychom byli první, ale nezvládli jsme to. V prvním poločase to od nás bylo svázané a nebyla to naše hra, kterou jsme schopni hrát. Ve druhém poločase jsme to zlepšili, ale bohužel jsme nedohráli snad čtyři stoprocentní šance. Když nedáme branku, tak nemůže vyhrát. Spíše jsme to nezvládli v hlavách, což mě mrzí, ale těžko můžu zatím klukům něco vyčítat, protože sezónu máme rozjetou skvěle.“

Michal ŠMARDA – 1.SK Prostějov:

„Bod z venku se počítá. Táborsko je silné, mělo dobré výsledky, porazilo dobré soupeře. Do utkání jsme vstoupili aktivně a celý poločas jsme byli silní v kombinaci na míči. Vytvořili jsme si jednu stoprocentní šanci, je škoda, že jsme ji neproměnili. Mohli jsme z toho v některých okamžicích vytvořit víc. I domácí hráli hodně po stranách, měli tam nebezpečné přízemní centry, my jsme ale dobře vykryli prostory. Ve druhé půli byl soupeř aktivnější. Doufal jsem, že tam ještě nějaká naše šance přijde, ale už jsme toho směrem dopředu neměli tolik. Bod je však v naší situaci vzpruha a dnes si ho kluci za tu práci zasloužili.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 8. kolo

FC Silon Táborsko – 1.SK Prostějov

0:0

Rozhodčí: Hocek – Černoevič, Novák. Žluté karty: 7. Látal, 82. Schaffartzik (oba Pv). Střely na branku: 1:3. Střely mimo branku: 8:3. Rohové kopy: 7:4. Držení míče: 51 % : 49 %. Diváků: 927.

Sestava Táborska: Pastornický – Tusjak, Koné, Foltyn, P. Plachý – Bláha, Sojka (57. J. Mach), Dordić (79. Javorek), Kateřiňák (C), Varačka (57. Zeman) – Šašinka (57. J. Matoušek). Trenér: Roman Nádvorník.

Sestava Prostějova: Vejmola – Elbel, Gábriš, Spáčil, Látal (62. Bartoš) – Bartolomeu, Habusta, Slaměna (Schaffartzik), Jaroň (70. Ciencala) – Koudelka (70. Moučka) – Malec. Trenér: Michal Šmarda.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Ostatní výsledky 8. kola: Chrudim – Vyškov 2:1 (0:1). Branky: 50. Huf, 54. Langhamer – 42. Kanakimana. Žluté karty: 78. Toml, 90.(+3) Novotný, 90.(+4) Kronďák, 90.(+5) Kesner – 63. Ramathan, 79. Kameník, 79. Lahodný, 90.(+2) Vintr, 90.(+5) Diallo, 90.(+5) Němeček. * Dukla Praha – Líšeň 0:0 (0:0). Žluté karty: 86. Peterka – 90.(+2) Veselý, 90.(+4) Otrísal. * Zbrojovka Brno – Varnsdorf 1:0 (0:0). Branka: 67. Potočný. Žluté karty: 12. Šural, 27. Jambor – 53. Kubista. * Vlašim – Jihlava 1:0 (1:0). Branka: 45.(+1) Labík. Žluté karty: 86. Labík – 79. Tombul, 84. Svoboda, 86. Araujo-Wilson. * Kroměříž – Žižkov 1:0 (0:0). Branky: 50. Dočkal. Žluté karty: 56. Jirásek, 83. Richter (oba Ž). * Sparta Praha „B“ – Opava 0:0. Žluté karty: 75. Jonáš, 77. Horák – 24. Ščudla, 42. Šigut, 83. Helebrand. * Sigma Olomouc „B“ – Příbram 2:1 (1:0). Branky: 25. Langer z penalty, 67. Spáčil – 89. Nkwinga. Žluté karty: 6. Fiala, 27. Švestka, 73. Fila.

1. Vyškov                         8             5             2             1             18:9       17

2. Dukla Praha                8             5             2             1             18:9       17

3. Táborsko                      8             5             2             1             10:5       17

4. Vlašim                          8             4             4             0             12:7       16

5. Zbrojovka Brno          8             5             1             2             12:8       16

6. Jihlava                          8             4             2             2             17:11     14

7. Opava                          8             3             2             3             9:8         11

8. Líšeň                            8             3             2             3             7:8         11

9. Kroměříž                      8             3             1             4             9:10       10

10. Chrudim                      8             2             3             3             13:16     9

11. Sigma Olomouc „B“ 8             2             2             4             10:15     8

12. Žižkov                          8             2             1             5             12:16     7

13. Příbram                       8             2             1             5             8:14       7

14. Sparta Praha „B“      8             1             3             4             10:15     6

15. 1.SK Prostějov          8             1             3             4             8:16       6

16. Varnsdorf                   8             0             3             5             10:16     3

KAM PŘÍŠTĚ

9. kolo, sobota 16. září, 16.30 hodin: Jihlava – Brno (pátek 15.9., 17.00, PP ČT SPORT), Opava – Dukla Praha (pátek 15.9., 17.30), Příbram – Sparta „B“ (pátek 15.9., 18.00), Vyškov – Prostějov (10.15), Líšeň – Vlašim, Kroměříž – Sigma Olomouc „B“, Žižkov – Táborsko (neděle 17. 9., 10.15), Varnsdorf – Chrudim (neděle 17. 9., 16.30)