Přímý souboj o průběžné třetí místo II. třídy mužů OFS Prostějov 2023/2024 svedl proti sobě fotbalisty TJ Sokol Vrahovice (byli 4. s 12 získanými body) a TJ Sokol Držovice (3., 13 bodů). Favoritem sobotního derby územních sousedů v okresním přeboru přitom byli spíše domácí, kteří se netají touhou postoupit do I.B třídy, zatímco hosté takové ambice dlouhodobě nemají. Přesto se právě oni nakonec radovali z nejtěsnějšího vítězství.

V prvním poločase se diváky velice slušně zaplněné hlediště bavilo oboustranně ofenzivním, zajímavě pohledným i celkově vyrovnaným duelem, kde se šance střídaly na tu či onu stranu. V 6. minutě po rohu držovického kapitána Hoduláka hlavičkoval Koutný k pravé tyči a bránící Vybíral hlavou odvrátil pravděpodobný gól. Vrahovičtí odpověděli o chvilku později tvrdou ranou Brosse pod břevno dobře vyraženou Pokorným. Zanedlouho dostal Furmanets pěkný balón za obranu, ale nájezd mu výborně zmařil Vik. Načež v 17. šel Kalandřík z levé strany sám na bránu, kličkou obešel i Pokorného a zakončení do prázdné kasy skluzem vykopl hrající trenér Šťastný.

Během této pasáže domácí přece jen získávali určitou převahu, leč neujalo se několik jejich střel (Bross, Bukovec, Matula, Kalandřík) a Brossovu slaběji zakončenou tutovku zblízka ve 23. minutě vychytal Pokorný. Závěr úvodní poloviny následně patřil aktivitu zvyšujícím hostům. Ve 37. Furmanets přiťukl ve vápně Hodulákovi, jenž levačkou vypálil vysoko nad. Vzápětí Móri uklidil odražený míč utaženou přízemní ranou zpoza šestnáctky přesně k levé tyčce, borci Držovic se radovali z gólu, už se chystala následná rozehrávka ze středu hřiště. Pomezní sudí si však zavolal hlavního rozhodčího, dlouho s ním něco řešil a na jeho popud byla trefa odvolána kvůli ofsajdu.

Plejeři v bílých dresech logicky cítili křivdu, neboť údajného přestupku si nikdo kromě arbitra u lajny nevšiml. Naštvání s protesty naštěstí nepřerostly v nic horšího a vzrušenou atmosféru potom uklidnila přestávka s losováním nesmírně bohaté tomboly plné různých cen. Málem je organizátoři všechny ani nestihli rozdat do zahájení druhé poloviny. Tu o něco lépe odstartoval tým Vrahovic, nicméně přímý kop Brosse z dálky v 51. vyboxoval Pokorný a bomba jednoho jeho parťáka po závaru letěla Pánubohu do hodně vysokých oken. Od toho momentu převzaly taktovku Držovice.

Vik dokázal krýt placírku Vymazala z levé strany k bližší tyči i vyrazit dělovku Zabloudila ze dvaceti metrů k tyčce pravé, ale v 62. minutě už kapituloval. Z náporu se mičuda ve velkém čtverci vykulila k volnému Zabloudilovi, jenž podél Vika chladnokrevně zamířil do levého spodního rohu jeho svatyně – 0:1. Soupeř v tmavě modrém brzy reagoval rychlou akcí, kterou finalizoval Kalandřík projektilem metr mimo pravé šibenice. V 74. neměl Pokorný žádné potíže s trestňákem Matuly a jak přibýval zápasový čas, přecházela domácí snaha o záchranu výsledku v jalovou křeč.

Naopak hosté podnikali (zejména v poslední desetiminutovce) četné brejky do otevřené defenzivy, ovšem agilní Hodulák neproměnil hned tři velké příležitosti. Nejdřív místo zakončení ještě uvolňoval lépe postaveného spoluhráče a obrana přihrávku zblokovala, pak zleva v ostrém úhlu lobem přehodil s Vikem i bránu, vzápětí poslal sólo z pravé strany do bližší tyče. Na opačné straně vznikla jediná možnost k vyrovnání až v 89. minutě, kdy Kalandřík přeloboval Pokorného a Šťastný už podruhé během střetnutí odvrátil z opuštěné kasy, tentokrát hlavou. Tím byl osud mače definitivně zpečetěn. A výsledek nezvýšil ani v 93. Furmanets, neboť další loženku z rychlého protiútoku poslal vedle.

David MÚDRÝ – TJ Sokol Vrahovice:

„Úvodních dvacet minut jsme byli hodně lepší, měli šance, a kdybychom vedli, tak se zápas mohl vyvíjet úplně jinak. Místo toho se všechno začalo lámat na konci prvního poločasu, kdy jsme přestali hrát a šance měl naopak soupeř, nás několikrát zachránil brankář nebo náhoda. Druhá polovina pak byla z naší strany taková křeč. Nepodrželi jsme balón vepředu, místo kombinace po zemi nakopávali nesmyslně míče vrchem a vyvrcholením všeho byl gól hostů, kteří z několika svých příležitostí jednu proměnili. Proto jsme prohráli, musíme začít u sebe, náš výkon celkově nebyl dobrý. Ale jinak měl zápas hlavně do přestávky kvalitu, porážku musíme hodit za hlavu a jít dál.“

Viktor ŠŤASTNÝ – TJ Sokol Držovice:

„Za nás určitě spokojenost, z naší strany to byl odmakaný zápas. Měli jsme ho správně vyhrát 2:0, protože nám rozhodčí po chybě pomezního neuznali jeden regulérní gól. Ale to nakonec nevadí. Soupeře jsme do žádných velkých šancí nepouštěli, sami jsme měli vyložené možnosti minimálně tři a jednu z nich využili. Můžeme být spokojení, hrál se myslím dobrý fotbal a přišlo se podívat docela hodně lidí. Navíc odvážíme tři body, tím jsme potvrdili vydařený začátek sezóny, máme to pěkně rozjeté. Sedí nám sestava, točíme docela hodně hráčů. A zatím jsme pouze jednou prohráli, takže chceme stejně dobře i pokračovat dál.“

Přebor OFS Prostějov;II. třída – 8. kolo

TJ Sokol Vrahovice – TJ Sokol Držovice

0:1 (0:0)

Branka: 62. Zabloudil. Rozhodčí: Jurníček – Elner, Vaca. Žluté karty: 50. Bukovec, 56. Pokorný – 21. Móri, 30. Šťastný, 42. Procházka, 90. D. Kolkop. Diváci: 115.

Sestava Vrahovic: Vik – Michalec, Fabiánek, Olejník, Vybíral – Holomek, Matula, Kolarčík, Kalandřík, Koriťák – Bross. Střídali: Jamrich, Homola, Hanák, Hatle, Pokorný, Bukovec, Mikůš. Trenér: David Múdrý

Sestava Držovic: Pokorný – Móri, Šťastný, Srbený, Kučera – Koutný, Zabloudil, D. Kolkop, Hodulák, Furmanets – Vymazal. Střídali: Procházka, Grepl, Budaj, Alexy, M. Kolkop. Trenér: Viktor Šťastný

Přebor OFS II. tř.

8. kolo: Určice „B“ - Smržice 1:2 (0:1). Branky: 89. Vodák – 43. Štercl, 66. Vitásek. ŽK: 23. Menšík, 58. Šnajdr, 73. Kouřil – 92. Studený. ČK: 28. Kimel. * Čechovice „B“ – Kralice n/H „B“ 2:2 (2:2) (PK 4:3). Branky: 4. Šteigl, 6. Naicler – 14. Lichnovský, 27. Petržela. ŽK: 44. Běhal. * Konice „B“ – Plumlov „B“ 6:0 (2:0). Branky: 4. Cetkovský, 7. a 61. Franc, 54. Ryp, 79. Kovář, 85. Rus. * Vrahovice - Držovice 0:1 (0:0). Branka: 62. Zabloudil. ŽK: 50. Bukovec, 56. Pokorný – 21. Móri, 30. Šťastný, 42. Procházka, 90. D.Kolkop. * Nezamyslice – Brodek u Konice 7:3 (4:0). Branky: 5. a 88. Rudyk, 14. a 34. Frgál, 17. a 47. Pleva, 72. Přikryl – 60. Kolář, 78. Kushnir, 80. Yarema. * Otaslavice „B“ – Kostelec n/H „B“ 1:2 (0:2). Branky: 80. Smékal – 8. Vymazal, 27. Holoubek. ŽK: 23. Tkáč, 29. Šatný – 15. Piňos, 40. Zatloukal. * Němčice n/H – Dobromilice 0:1 (0:0). Branka: 54. Fialka. ŽK: 41. Držálek – 39. Ryška, 43. Zapletal.

1          FC Kostelec n/H "B"      7          7          0          0          35:6     21        0          0

2          Sokol Konice "B"           7          6          0          1          22:4     19        0          1

3          Držovice           7          6          0          1          22:12    16        2          0

4          Nezamyslice     7          5          0          2          24:12    15        0          0

5          Smržice            7          4          0          3          28:15    14        0          2

6          Vrahovice         7          4          0          3          22:12    12        0          0

7          Určice "B"         7          3          0          4          19:23    9          0          0

8          Čechovice "B"   6          3          0          3          9:17     8          2          1

9          FC Kralice n/H "B"         7          2          0          5          24:27    7          0          1

10        Plumlov "B"       7          2          0          5          14:27    7          1          2

11        Brodek u Konice           7          2          0          5          14:32    6          1          1

12        Otaslavice "B"   7          2          0          5          15:24    5          1          0

13        FC Dobromilice             6          1          0          5          6:29     3          0          0

14        Němčice n/H     7          1          0          6          10:24    2          1          0